101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Happening w obronie mediów publicznych

Data publikacji: 14.01.2016 15:48
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.01.2016 Kielce. Partia Razem pikietuje przed rozgłośnią Radia Kielce w obronie wolnych mediów.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Partia Razem zorganizowała dziś przed siedzibą Radia Kielce happening w obronie mediów publicznych i służby cywilnej. Kilku działaczy ugrupowania złożyło przed wejściem do naszej rozgłośni wieniec i zapaliło znicz. Jak mówili ostatnie decyzje Prawa i Sprawiedliwości oznaczają pogrzeb tych instytucji.

Bartłomiej Kozera tłumaczył, że Partia Razem obawia się, iż po  zmianach w mediach publicznych przestaną być one obiektywne i pluralistyczne. Nie będą adresowane do wszystkich, a jedynie do zwolenników  tradycyjnej Polski i wartości chrześcijańskich.
 
Z kolei Hubert Kaczmarczyk przekonywał, że przyjęta  niedawno przez parlament ustawa o służbie cywilnej sprawi, iż przestanie być ona profesjonalna. Działacz przypomniał ,że nowe prawo likwiduje konkursy na stanowiska kierownicze w służbie cywilnej oraz obniża kryteria przyjęć do pracy w korpusie urzędników. Przyznał ,że można się w części zgodzić z opinią PiS o ustawianych konkursach, ale to nie tłumaczy obniżania kryteriów  i całkowitej ich likwidacji konkursów.
 
Senator Jarosław  Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości komentując działania  Partii Razem  powiedział ,że w Polsce nie jest zagrożona ani wolność mediów publicznych ani profesjonalizm służby cywilnej. Jak  wyjaśnił dzisiejszy happening znajdzie odbicie w mediach. Lewacka partia ma możliwość promocji i wolnej wypowiedzi.  Szkoda, że ci państwo nie reagowali przez ostatnie 8 lat, gdy w materii mediów publicznych i funkcjonowaniu służby cywilnej PO i PSL uprawiały partyjniactwo. Jarosław Rusiecki stwierdził , że dla ruchów lewicowych  było wówczas wygodniej zachowywać bierność.
 
Przedstawiciele Partii Razem rozdawali przechodniom ulotki  pod hasłem "Dobra zmiana tylko dla wybranych”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions