101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Debata kandydatów na szefa SLD

Data publikacji: 14.01.2016 19:37
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyscy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej uczestniczyli w debacie kandydatów na szefa partii. W Kielcach pojawili się Krzysztof Gawkowski, Michał Huzarski, Joanna Senyszyn, Jerzy Wenderlich oraz Zbigniew Zaborowski, ubiegający się o zajęcie miejsca po Leszku Millerze.

W opinii byłego wicemarszałka Sejmu- Jerzego Wenderlicha, ostatnie wybory parlamentarne, które pozbawiły SLD reprezentacji w parlamencie pokazują, że lewica ma wciąż liczny elektorat. „Poparło nas milion 150 tys. osób i tylko złe decyzje o starcie w koalicji sprawiły, że nie ma nas w Sejmie. Wciąż możemy wygrywać, co pokazałem uzyskując najlepszy indywidualny wynik w Toruniu”- powiedział.

Joanna Senyszyn przekonywała natomiast, że SLD jest jedyną partią, która łączy postulaty lewicy społecznej i obyczajowej. „Inne ugrupowania, jeśli są wrażliwe społecznie prezentują narodowo- katolicki światopogląd, lewicowość obyczajowa jest natomiast łączona z liberalizmem ekonomicznym. My potrafimy być lewicowi w każdym aspekcie” – powiedziała była eurodeputowana.

Krzysztof Gawkowski z kolei zwracał uwagę na potrzebę realizowania postulatów młodych wyborców. „Odwrócili się oni od nas w ostatnich wyborach, ale jest szansa, by do nas wrócili, jeśli spełnimy ich postulaty – tworzenia dobrych miejsc pracy, warunków do wychowywania dzieci” – powiedział.

Nowy przewodniczący SLD wybrany zostanie w najbliższą sobotę.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce