101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Świętokrzyskie rządziło w Warszawie

Data publikacji: 16.01.2016 09:30
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.01.2016. Noworoczne spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej w Domu Chłopa w Warszawie
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Pod hasłem "Nie ma Ojczyzny bez Kielecczyzny" kilkaset osób bawiło się na noworocznym spotkaniu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Stowarzyszenie, istniejące od 28 lat, skupia osoby, wywodzące się z dawnej Kielecczyzny, które swą drogę życiową i zawodową związały ze stolicą.

Wiesław Osuchowski, który pełnił funkcję ambasadora w kilku krajach wspomina, że przed laty na pytanie dziennikarza z Australii o ulubione miejsce na ziemi, wskazał Kielce i Góry Świętokrzyskie.

Z Ruczynowa na Ziemi Buskiej pochodzi płk Ryszard Piwowarczyk, wykładowca w Wojskowej Akademii Technicznej, od kilku lat Honorowy Obywatel Powiatu Buskiego. Absolwent ogólniaka w Busku Zdroju do dziś pamięta smak placka, który podawano w internacie.

Obecny na spotkaniu Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego podkreśla, że członkowie stowarzyszenia to ambasadorowie regionu, a istnienie klubu już przez niemal 30 lat uważa za ich sukces.

W Domu Chłopa w Warszawie prezentowało się też kilka świętokrzyskich samorządów z Powiatem Skarżyskim i gminami, wchodzącymi w jego skład oraz Sitkówką  Nowiny i Masłowem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions