101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Świętokrzyskie rządziło w Warszawie

Data publikacji: 16.01.2016 09:30
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Pod hasłem "Nie ma Ojczyzny bez Kielecczyzny" kilkaset osób bawiło się na noworocznym spotkaniu Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. Stowarzyszenie, istniejące od 28 lat, skupia osoby, wywodzące się z dawnej Kielecczyzny, które swą drogę życiową i zawodową związały ze stolicą.

Wiesław Osuchowski, który pełnił funkcję ambasadora w kilku krajach wspomina, że przed laty na pytanie dziennikarza z Australii o ulubione miejsce na ziemi, wskazał Kielce i Góry Świętokrzyskie.

Z Ruczynowa na Ziemi Buskiej pochodzi płk Ryszard Piwowarczyk, wykładowca w Wojskowej Akademii Technicznej, od kilku lat Honorowy Obywatel Powiatu Buskiego. Absolwent ogólniaka w Busku Zdroju do dziś pamięta smak placka, który podawano w internacie.

Obecny na spotkaniu Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego podkreśla, że członkowie stowarzyszenia to ambasadorowie regionu, a istnienie klubu już przez niemal 30 lat uważa za ich sukces.

W Domu Chłopa w Warszawie prezentowało się też kilka świętokrzyskich samorządów z Powiatem Skarżyskim i gminami, wchodzącymi w jego skład oraz Sitkówką  Nowiny i Masłowem.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce