101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

O programie "Rodzina 500+" dyskutowano w Kielcach

Data publikacji: 22.01.2016 15:32
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Konsultacje społeczne rządowego programu "Rodzina 500+" odbyły się w Kielcach. Z przedstawicielami samorządów, ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych rozmawiał wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk.

Przedstawiciele strony społecznej postulowali wprowadzenie instrumentów kontroli, które mają zapobiegać marnotrawieniu pieniędzy w rodzinach patologicznych. Przewodniczący Konwentu Starostów Edmund Kaczmarek mówił także o potrzebie połączenia wypłaty świadczeń socjalnych z pomocą programu 500+.


Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wyraziła nadzieję, że efektem wdrożenia programu będzie wzrost liczby nowych urodzeń. Zastrzegała jednak, że nie należy spodziewać się go od razu.


Świadczenia dla rodzin wypłacane będą za pośrednictwem samorządów gminnych. Dla zapewnienia sprawnej obsługi mieszkańców mają one otrzymać 2 procent wartości programu. Wiceminister Bartosz Marczuk poinformował, że rodzice będą mogli otrzymać pieniądze na trzy sposoby.


Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu 500+ w województwie świętokrzyskim ma korzystać średnio 130 tysięcy dzieci. Świadczenia mają być wypłacane w drugim kwartale roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce