101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

O programie "Rodzina 500+" dyskutowano w Kielcach

Data publikacji: 22.01.2016 15:32
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Konsultacje społeczne rządowego programu "Rodzina 500+" odbyły się w Kielcach. Z przedstawicielami samorządów, ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych rozmawiał wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk.

Przedstawiciele strony społecznej postulowali wprowadzenie instrumentów kontroli, które mają zapobiegać marnotrawieniu pieniędzy w rodzinach patologicznych. Przewodniczący Konwentu Starostów Edmund Kaczmarek mówił także o potrzebie połączenia wypłaty świadczeń socjalnych z pomocą programu 500+.


Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wyraziła nadzieję, że efektem wdrożenia programu będzie wzrost liczby nowych urodzeń. Zastrzegała jednak, że nie należy spodziewać się go od razu.


Świadczenia dla rodzin wypłacane będą za pośrednictwem samorządów gminnych. Dla zapewnienia sprawnej obsługi mieszkańców mają one otrzymać 2 procent wartości programu. Wiceminister Bartosz Marczuk poinformował, że rodzice będą mogli otrzymać pieniądze na trzy sposoby.


Według wyliczeń Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z programu 500+ w województwie świętokrzyskim ma korzystać średnio 130 tysięcy dzieci. Świadczenia mają być wypłacane w drugim kwartale roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis


Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions