101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Jasła sandomierskie

Data publikacji: 24.01.2016 22:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Ewelin Ura / UM w Sandomierzu

Ponad 400 osób obejrzało w Domu Katolickim "Jasła Sandomierskie". Na scenie po raz pierwszy razem wystąpili m.in. urzędnicy, radni, dyrektorzy jednostek podległych miastu, duchowni i przedstawiciele branży handlowo–usługowej.

W rolę św. Józefa wcielił się burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski, Maryją była Grażyna Łebek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Poszczególne sceny przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczniów sandomierskich szkół.

Postać Śmierci przypadła Sylwii Rybackiej, dyrektorce Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej, która zagrała swoją rolę przewrotnie i z wdziękiem .W rozmowie z Radiem Kielce powiedziała, że przygotowania do widowiska były radosne i zintegrowały środowisko.

Sekretarz miasta Andrzej Gajewski, który zagrał Pasterza stwierdził, że choć podczas przedstawienia zdarzały się małe wpadki, to wszyscy starali się je zatuszować, aby publiczność się nie zorientowała. Przyznał, że był to jego debiut na scenie.

Role Trzech Króli odegrali: dyrektor Muzeum Okręgowego Dominik Abłamowicz, dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury Wojciech Dumin i szef MOSiR-u Paweł Wierzbicki.

Publiczność mówiła po spektaklu, że było to niezwykłe wydarzenie, natomiast odtwórcy ról pokazali się z jak najlepszej strony.

Grażyna Milarska, reżyserka Jaseł i autorka scenariusza powiedziała, że w Sandomierzu jest bardzo duży potencjał do tego, aby odtworzyć teatr amatorski, do czego będzie dążyć.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce