101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Zbigniew Ziobro: Oferta ARP rzetelna

Data publikacji: 25.01.2016 14:10
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister sprawiedliwości i świętokrzyski poseł PiS Zbigniew Ziobro uważa, że oferta na zakup Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych złożona przez Agencję Rozwoju Przemysłu jest najbardziej optymalna i najlepsza dla dalszych losów kieleckich marmurów. Firma jest w upadłości likwidacyjnej i decyzję dotyczącą wyboru nabywcy podejmie być może jeszcze dziś syndyk.

Jak zaznaczył Zbigniew Ziobro , to właśnie do niego należy ten bardzo ważny ruch.Zbigniew Ziobro dodał, że oferta złożona przez ARP jest rzetelna i odpowiada wszystkim wymogom, które postawił syndyk. Podkreślił, że zakup KKSM przez Agencję Rozwoju Przemysłu byłby najlepszym rozwiązaniem  dla pracowników, a także  firm kooperujących z kieleckimi marmurami. Jednocześnie Zbigniew Ziobro poinformował, że kiedy zostanie też prokuratorem generalnym  zleci śledztwo, które  zbada okoliczności doprowadzenia do upadku KKSM, jak też  prawidłowość postępowania upadłościowego.

Majątek KKSM  jest sprzedawany w dwóch częściach. Budynki przedsiębiorstwa i działka przy ulicy Ściegiennego zostały już sprzedane za nieco ponad 9 milionów złotych. Teraz przedmiotem sprzedaży są kopalnie należące do kieleckiej firmy. Ich wartość wyceniono na prawie 60 milionów złotych.

Pracownicy KKSM zrzeszeni w Solidarności wielokrotnie apelowali  do syndyka i prezesa Sądu Rejonowego w Kielcach, by ich firma trafiła w ręce Agencji Rozwoju Przemysłu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce