101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Zbigniew Ziobro: Oferta ARP rzetelna

Data publikacji: 25.01.2016 14:10
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.01.2016 Kielce. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Minister sprawiedliwości i świętokrzyski poseł PiS Zbigniew Ziobro uważa, że oferta na zakup Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych złożona przez Agencję Rozwoju Przemysłu jest najbardziej optymalna i najlepsza dla dalszych losów kieleckich marmurów. Firma jest w upadłości likwidacyjnej i decyzję dotyczącą wyboru nabywcy podejmie być może jeszcze dziś syndyk.

Jak zaznaczył Zbigniew Ziobro , to właśnie do niego należy ten bardzo ważny ruch.Zbigniew Ziobro dodał, że oferta złożona przez ARP jest rzetelna i odpowiada wszystkim wymogom, które postawił syndyk. Podkreślił, że zakup KKSM przez Agencję Rozwoju Przemysłu byłby najlepszym rozwiązaniem  dla pracowników, a także  firm kooperujących z kieleckimi marmurami. Jednocześnie Zbigniew Ziobro poinformował, że kiedy zostanie też prokuratorem generalnym  zleci śledztwo, które  zbada okoliczności doprowadzenia do upadku KKSM, jak też  prawidłowość postępowania upadłościowego.

Majątek KKSM  jest sprzedawany w dwóch częściach. Budynki przedsiębiorstwa i działka przy ulicy Ściegiennego zostały już sprzedane za nieco ponad 9 milionów złotych. Teraz przedmiotem sprzedaży są kopalnie należące do kieleckiej firmy. Ich wartość wyceniono na prawie 60 milionów złotych.

Pracownicy KKSM zrzeszeni w Solidarności wielokrotnie apelowali  do syndyka i prezesa Sądu Rejonowego w Kielcach, by ich firma trafiła w ręce Agencji Rozwoju Przemysłu.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions