101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Agencja Rozwoju Przemysłu kupi KKSM

Data publikacji: 26.01.2016 09:04
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Robert Felczak / Radio Kielce

Zgodnie ze złożoną ofertą zapłaci za firmę 60 milionów złotych. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w piątek. Jak poinformował syndyk, będącej w likwidacji spółki - Tycjan Saltarski, wówczas ma zostać podpisana umowa. Dodał, że oferta ARP była najkorzystniejszą, jaką otrzymał- przewyższała o 3 mln zł inną propozycję zakupu KKSM.

Syndyk poinformował również, że wstrzymane dwa tygodnie temu wydobycie kruszywa w kopalniach, zostanie od poniedziałku wznowione. 

Tycjan Saltarski powiedział również, że w miniony czwartek sprzedana została należąca do KKSM nieruchomość przy ulicy Ściegiennego. Pieniądze, 9 mln zł, trafiły już na konto syndyka.

Pracownicy obecni na spotkaniu z syndykiem przyjęli te informacje gromkimi brawami. Szef zakładowej "Solidarności" Jacek Michalski mówi, że wiadomość o zakupie Kopalni przez ARP jest bardzo dobrą informacją dla załogi. Dodał, że niepewność dotycząca przyszłości spółki od wielu lat powodowała niepokój pracowników i ich rodzin. Obawy wzrosły po wstrzymaniu wydobycia kruszywa. Dla pracowników istotne są też zapowiedzi ARP, która deklaruje utrzymanie miejsc pracy i inwestycje.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostały sprywatyzowane w 2011 roku.

W maju 2012 roku kielecki sąd postawił KKSM w stan upadłości układowej, a dwa lata później zmieniono postępowanie upadłościowego z układowego na likwidacyjne.

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce