101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Agencja Rozwoju Przemysłu kupi KKSM

Data publikacji: 26.01.2016 09:04
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

26.01.2016 kksm syndyk ogłasza sprzedaż
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Zgodnie ze złożoną ofertą zapłaci za firmę 60 milionów złotych. Transakcja zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w piątek. Jak poinformował syndyk, będącej w likwidacji spółki - Tycjan Saltarski, wówczas ma zostać podpisana umowa. Dodał, że oferta ARP była najkorzystniejszą, jaką otrzymał- przewyższała o 3 mln zł inną propozycję zakupu KKSM.

Syndyk poinformował również, że wstrzymane dwa tygodnie temu wydobycie kruszywa w kopalniach, zostanie od poniedziałku wznowione. 

Tycjan Saltarski powiedział również, że w miniony czwartek sprzedana została należąca do KKSM nieruchomość przy ulicy Ściegiennego. Pieniądze, 9 mln zł, trafiły już na konto syndyka.

Pracownicy obecni na spotkaniu z syndykiem przyjęli te informacje gromkimi brawami. Szef zakładowej "Solidarności" Jacek Michalski mówi, że wiadomość o zakupie Kopalni przez ARP jest bardzo dobrą informacją dla załogi. Dodał, że niepewność dotycząca przyszłości spółki od wielu lat powodowała niepokój pracowników i ich rodzin. Obawy wzrosły po wstrzymaniu wydobycia kruszywa. Dla pracowników istotne są też zapowiedzi ARP, która deklaruje utrzymanie miejsc pracy i inwestycje.

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych zostały sprywatyzowane w 2011 roku.

W maju 2012 roku kielecki sąd postawił KKSM w stan upadłości układowej, a dwa lata później zmieniono postępowanie upadłościowego z układowego na likwidacyjne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions