101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kto finansuje próbę odwołania Lubawskiego?

Data publikacji: 02.04.2016 11:20
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

29.2.2016 Kielce. Konferencja prasowa przedstawicieli Komitetu Referendalnego, Arkadiusz Stawicki, i nowy rzecznik prasowy Komitetu Referendalnego Maksymilian Materna.
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kamil Suchański kandydat niezależny w ubiegłorocznych wyborach do Senatu dementuje informacje, że finansowo wspiera Kielecki Komitet Referendalny i popiera inicjatywę.

Wczoraj komitet przedstawił informacje na temat sponsorów inicjatywy odwołania prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Maksymilian Materna z Komitetu poinformował na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, że sam wpłacił na ten cel 35 tys. złotych, 8 tys. złotych miał natomiast przekazać inicjator referendum Arkadiusz Stawicki, dodatkowo kilkudziesięciu innych mieszkańców miasta miało wpłacić kwoty od 20 groszy do 2 tys. złotych, co w sumie miało dać sumę 55 tysięcy 140 złotych i 20 groszy.

Wcześniej Maksymilian Materna zasugerował, że 15 tys. złotych na referendum wpłacił Kamil Suchański, który jako kandydat niezależny ubiegał się  o mandat senatora.
Materna skrytykował go przy tym, za dystansowanie się od głosowania w sprawie odwołania Wojciecha Lubawskiego. “Dlaczego wsparł Pan ideę, na którą patrzy chłodnym okiem, firmowaną w Pańskiej ocenie przez osoby niewiarygodne? Dlaczego zrobił to Pan pod stołem?” - napisał w piątek na swoim profilu na Facebooku przedstawiciel Komitetu Referendalnego. Kilkadziesiąt minut później wpis został usunięty, a cała sprawa zaczęła być przedstawiana jako primaaprilisowy żart.

Poproszony przez Radio Kielce o komentarz Arkadiusz Stawicki, pełnomocnik Komitetu Referendalnego stwierdził że  “Osoby, które na serio potraktowały to zdarzenie, zapomniały o tym, że mamy 1 kwietnia. Inne media w Kielcach także przekazywały żartobliwe informacje.  Po tym, jak wszyscy zaczęli ten wpis traktować poważnie zdecydowaliśmy się na ujawnienie prawdziwych sponsorów -stwierdził  pełnomocnik Komitetu .

Kamil Suchański, który stał się przedmiotem  żartu nie chce komentować całego zdarzenia. W oświadczeniu przysłanym naszej rozgłośni napisał jedynie, że “Pan Maksymilian Materna  na różne sposoby próbuje go  wplątać w prywatną wojenkę, a poprzez to  promować swoją  osobę oraz działalność  gospodarczą , którą prowadzi”. Dodał, że nie wpłacał żadnych pieniędzy na konto Komitetu Referendalnego.

Przedstawiciele komitetu złożyli w ostatnią środę w biurze Komisarza Wyborczego w Kielcach 25 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie głosowania dotyczącego odwołania Wojciecha Lubawskiego. Komisarz ma 30 dni na ich weryfikację i ogłoszenie postanowienia czy dojdzie do referendum.

 

Oświadczenie Kamila Suchańskiego:

"Od momentu, kiedy stałem się celem bezpardonowych ataków ze strony pana Maksymiliana Materny, obrałem strategię powstrzymywania się przed udzielaniem jakichkolwiek odpowiedzi na te kalumnie na forum FB oraz formułowania komentarzy dla mediów. Pan Maksymilian Materna z godną lepszej sprawy determinacją i na różne sposoby próbuje mnie wplątać w prywatną wojenkę, a poprzez to dokonać akcji promocyjnej swojej własnej osoby oraz działalności gospodarczej, którą prowadzi (z powodzeniem zresztą, jak sądzę). Sam Pan Maksymilian Materna przyznał, że to był żart primaaprilisowy, a ja dodam że marny na maksa." - Kamil SuchańskiSkomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions