101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Aktywność fizyczna to zdrowie. Rozumieją to seniorzy

Data publikacji: 22.10.2016 15:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.10.2016 Kielce. Seniorgedon. Impreza sportowo-rekreacyjna dla seniorów.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Seniorzy mogli aktywnie poćwiczyć na świeżym powietrzu, a przy tym zbadać stan zdrowia i porozmawiać z fizjoterapeutami. Na stadionie leśnym w Kielcach odbył się "Seniorgedon", czyli impreza sportowo-rekreacyjna dla starszych mieszkańców miasta.

Rozpoczął ją 3-kilometrowy marsz przez specjalnie przygotowany tor z przeszkodami. Wśród uczestników zmagań była Teresa Zgórska. Podkreśliła, że jest bardzo zadowolona z udziału w tym wydarzeniu. - Byłam w pierwszej "dziesiątce", więc nie było ciężko. Prawie codziennie chodzę z kijkami, uwielbiam sport – powiedziała na mecie.

Kolejną uczestniczką była Grażyna Domagała, która o wydarzeniu dowiedziała się na spotkaniu w Klubie Seniora. Uczestniczka podkreśliła, że trasa była bardzo dobrze zorganizowana. Podczas wydarzenia seniorzy mieli możliwość skorzystać z bezpłatnego pomiaru tętna i z pomocy fizjoterapeuty – Anety Fijałkowskiej. Fizjoterapeutka w rozmowie z Radiem Kielce podkreśliła, że jest tylko jedna rada na walkę z dysfunkcjami u osób starszych – seniorzy powinni jak najwięcej się ruszać, ponieważ najważniejsza jest aktywność.  

Wydarzenie zostało zorganizowane przez stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie".

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution