101,4 MHz

90,4 MHz Kielce
100,0 MHz WłoszczowaReklama

Mieszkańcy przeciwni budowie nowego osiedla

Data publikacji: 11.01.2017 15:41
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Kosztem kilkunastu milionów złotych u zbiegu ulic 1 Maja i Łódzkiej w Kielcach, na tzw. "Jezioranach", wybudowane zostanie osiedle budynków socjalnych. Powstaną one w miejsce będących w złym stanie technicznym niewielkich, parterowych domów. Andrzej Pajek z Miejskiego Zarządu Budynków informuje, że rozpoczęcie inwestycji jest planowane w przyszłym roku.

- Budowę osiedla chcemy podzielić na pięć etapów. Sukcesywnie wyburzane będą istniejące budynki, a w ich miejsce budowane nowe. W sumie ma powstać 50 dwukondygnacyjnych domów tworzących osiedle. Ponadto wybudowane zostaną ulice, chodniki, parkingi, plac zabaw i świetlica - wylicza Andrzej Pajek.

Agata Kalita, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu, mówi, że przy ulicy 1 Maja znajduje się około 60 mieszkań socjalnych. W ich miejsce powstać ma natomiast 100 lokali. Agata Kalita dodaje, że inwestycja na Jezioranach jest potrzebna, bo na liście oczekujących na mieszkania socjalne jest około 1200 osób.

- W nowych budynkach będą mogły zamieszkać osoby, które ubiegają się o mieszkania socjalne. Inwestycja poprawi więc nie tylko standard osób, które mieszkają na Jezioranach, ale także pomoże rozwiązać problem braku lokali socjalnych - przekonuje Agata Kalita.

Wielu mieszkańców domków nie chce jednak przeprowadzać się z Jezioran. Podczas programu Radia Kielce i TVP3 Kielce „Interwencja” podkreślali, że zainwestowali w remont mieszkań i dlatego nie chcą opuszczać swoich domów. Martwią się również, że nie będzie ich stać na sfinansowanie przeprowadzki.

Agata Kalita zapewnia jednak, że urzędnicy pomogą osobom będącym w trudnej sytuacji finansowej. W przyszłym tygodniu pracownicy wydziału mieszkalnictwa kieleckiego ratusza spotkają się natomiast z mieszkańcami. Omówione mają zostać plany miasta i oczekiwania lokatorów domków socjalnych przy ulicy 1 Maja.

Posłuchaj programu Interwencja

Skomentuj ten wpis

Telefony antenowe

Zadzwoń do nas!

Posłuchaj Online

Informator Kąpieliskowy

  • Warunki
    Nazwa kąpieliska

Legenda - warunki kąpielisk

Bardzo dobre Dobre Dostateczne Dopuszczające Słabe Zamknięte

Reklama

Projekt praca

Tutaj praca czeka na Ciebie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy

Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2013 / Realizacja: ZetoKielce