101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mieszkańcy przeciwni budowie nowego osiedla

Data publikacji: 11.01.2017 15:41
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

11.1.2017 Kielce. Przy ul. 1 Maja MZB planuje budowę bloków socjalnych. Lokatorzy którzy mieszkają w tym miejscu krytykują ten pomysł.
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Kosztem kilkunastu milionów złotych u zbiegu ulic 1 Maja i Łódzkiej w Kielcach, na tzw. "Jezioranach", wybudowane zostanie osiedle budynków socjalnych. Powstaną one w miejsce będących w złym stanie technicznym niewielkich, parterowych domów. Andrzej Pajek z Miejskiego Zarządu Budynków informuje, że rozpoczęcie inwestycji jest planowane w przyszłym roku.

- Budowę osiedla chcemy podzielić na pięć etapów. Sukcesywnie wyburzane będą istniejące budynki, a w ich miejsce budowane nowe. W sumie ma powstać 50 dwukondygnacyjnych domów tworzących osiedle. Ponadto wybudowane zostaną ulice, chodniki, parkingi, plac zabaw i świetlica - wylicza Andrzej Pajek.

Agata Kalita, dyrektor wydziału mieszkalnictwa w kieleckim ratuszu, mówi, że przy ulicy 1 Maja znajduje się około 60 mieszkań socjalnych. W ich miejsce powstać ma natomiast 100 lokali. Agata Kalita dodaje, że inwestycja na Jezioranach jest potrzebna, bo na liście oczekujących na mieszkania socjalne jest około 1200 osób.

- W nowych budynkach będą mogły zamieszkać osoby, które ubiegają się o mieszkania socjalne. Inwestycja poprawi więc nie tylko standard osób, które mieszkają na Jezioranach, ale także pomoże rozwiązać problem braku lokali socjalnych - przekonuje Agata Kalita.

Wielu mieszkańców domków nie chce jednak przeprowadzać się z Jezioran. Podczas programu Radia Kielce i TVP3 Kielce „Interwencja” podkreślali, że zainwestowali w remont mieszkań i dlatego nie chcą opuszczać swoich domów. Martwią się również, że nie będzie ich stać na sfinansowanie przeprowadzki.

Agata Kalita zapewnia jednak, że urzędnicy pomogą osobom będącym w trudnej sytuacji finansowej. W przyszłym tygodniu pracownicy wydziału mieszkalnictwa kieleckiego ratusza spotkają się natomiast z mieszkańcami. Omówione mają zostać plany miasta i oczekiwania lokatorów domków socjalnych przy ulicy 1 Maja.

Posłuchaj programu Interwencja

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions