Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Skomentuj
Bądź z nami na bieżąco, polub nas na Facebooku

Autor: Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pojedynek rozpoczął się od walki punkt za punkt. Bardzo dobrze w szeregach kieleckiej drużyny prezentował się od początku Maciej Pawliński i Jakub Wachnik, po którego kolejnym skutecznym ataku Effector objął prowadzenie 12:11. Dopiero w połowie seta kędzierzynianie zaczęli „odjeżdżać” gościom.

Doskonały serwis uruchomił Bieniek, a swoje dołożył blok, który „uwziął” się na Wachnika i w ciągu kilku minut zablokował go trzykrotnie. Choć ZAKSA prowadziła już 19:16, to kielczanie jeszcze złapali kontakt z rywalami (22:22). Końcówka to jednak popis byłego gracza zespołu z Kielc – Mateusza Bieńka. Reprezentant Polski w decydującym momencie zdobył trzy punkty i właściwie w pojedynkę zakończył losy inauguracyjnej partii.

Jednak kielczanie nadal walczyli. W drugim secie Effector do połowy partii był nie do powstrzymania. Podopieczni Adama Swaczyny grali konsekwentnie w bloku oraz w obronie, co powodowało, że mogli wyprowadzać skuteczne kontry. Do tego dołożyli niezłą zagrywkę. Dzięki temu prowadzili nawet 15:11. Niestety im bliżej było końca seta, tym ZAKSA wracała do swojej dobrej gry. Impuls do ataków dał ponownie Bieniek, a swoje punkty dołożył Rafał Buszek.

Ostatecznie kędzierzynianie objęli prowadzenie przy stanie 20:19 i już go nie oddali wygrywając 25:22.

Trzecia partia prowadzona była pod dyktando mistrzów Polski, którzy od razu zbudowali sobie sporą przewagę (9:5, 13:8). Kielczanie nie byli już w stanie odpowiedzieć i przegrali decydującą partię 18:25.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)

ZAKSA: Witczak 9, Buszek 15, Bieniek 10, Deero 11, Toniutti 2, Czarnowski 7, Zatorski (libero) oraz Witczak, Pająk

Effector: Wachnik 13, Komenda 2, Wohlfahrtstatter 2, Pawliński 10, Superlak 8, Maćkowiak 7, Sobczak (libero) oraz Biniek

W pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych: Jastrzębski Węgiel wygrał z Cerradem Czarni Radom 3:0, Skra Bełchatów pokonała Espadon Szczecin 3:2, a Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Lotosem Trefl Gdańsk 2:3. Zatem w nadchodzący weekend we Wrocławiu w turnieju Final Four Pucharu Polski wystąpią: ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Jastrzębski Węgiel, Skra Bełchatów i Lotos Trefl Gdańsk.