101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wybitny aktor zaśpiewał w Ostrowcu

Data publikacji: 22.01.2017 19:44
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

22.01.2017 Ostrowiec. Koncert zespołu Volodia oraz Mirosława Baki
Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Ballady i pieśni Włodzimierza Wysockiego zabrzmiały dziś w ostrowieckim kinie Etiuda. Zaśpiewali je wrocławscy artyści zespołu Volodia oraz Mirosław Baka, wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jak powiedział artysta, występowanie na scenie rodzinnego miasta to dla niego wyjątkowe przeżycie. – Wchodząc dziś na scenę miałem drżenie kolan, ale publiczność przyjęła mnie oraz nasz koncert bardzo przyjemnie i życzliwie - stwierdził Mirosław Baka. Artysta dodał, że to, co przekonało go do wzięcia udziału w koncercie Projektu Volodia to przede wszystkim postać Włodzimierza Wysockiego, ale również ciekawy i nowatorski sposób wykonania twórczości rosyjskiego pieśniarza przez artystów. – Usłyszałem ich aranżacje, to nie jest powielanie Wysockiego, to nie jest trzech gości z gitarą, którzy udają Wysockiego, tylko oni znaleźli swój klucz do pokazania tych piosenek. Aranżacja w szczególny sposób – to mnie ujęło - powiedział Mirosław Baka.

Koncert zespołu Volodia zgromadził wielu mieszkańców miasta, którzy wypełnili widownię kina Etiuda. Jak powiedzieli naszej reporterce, cały koncert był wyjątkowy, ale to, co urzekło ich najbardziej to wykonanie przez Mirosława Bakę poezji śpiewanej oraz to, że piosenki były śpiewane po polsku.

Projekt Volodia to obecnie najbardziej znany w kraju wykonawca utworów Włodzimierza Wysockiego. Pomysłodawcą projektu jest Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, twórca i dyrektor pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution