101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Strażacy mają nowy sprzęt. Będzie też nowa strażnica

Data publikacji: 17.02.2017 14:14
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Przekazanie nowego sprzętu dla Straży pożarnej.
Kielce. 17.02.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 2017 roku rozpocznie się przebudowa jednostki Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sandomierskiej w Kielcach.

To najważniejsza inwestycja, która będzie realizowana w świętokrzyskiej straży w najbliższych latach. Prace będą możliwe dzięki przyjętej ustawie modernizacyjnej służb mundurowych, która zakłada dodatkowe wsparcie finansowe m.in. dla policji i straży pożarnej.

Inwestycja w Kielcach będzie kosztowała ok. 16 milionów złotych i będzie realizowana w latach 2017-2020.

- Na placu powstanie nowy obiekt ratowniczo-gaśniczy - informuje brygadier Paweł Ksel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Obecnie używany budynek jest stary, a garaże nie spełniają współczesnych wymogów. Zmienił się też sprzęt strażacki, który obecnie musi być garażowany w innym budynku, w głębi placu. Podczas akcji strażacy tracą czas na przemieszczenie się z jednego budynku do drugiego, co wydłuża czas wyjazdu. Po zakończeniu inwestycji, sprzęt będzie w jednym budynku, co skróci czas reakcji.

Dziś do jednostek trafił nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Samochody przekazano jednostkom w Końskich i w Kielcach.

- Z kolei nowe łodzie posłużą strażakom w Kielcach, Starachowicach, Sandomierzu i Kazimierzy Wielkiej - informuje komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Adam Czajka.

Sprzęt kosztował ok. 2 mln zł. Komendant ocenia stan wyposażenia świętokrzyskich jednostek jako bardzo dobry, ale zapowiada, że w tym roku także planowane są kolejne zakupy.

We wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej w województwie świętokrzyskim pracuje 1040 strażaków. W 2016 roku rzadziej wyjeżdżali do akcji. W skali roku liczba interwencji spadła o 21%. W ciągu doby zgłaszano średnio 31 zdarzeń. Mniej więcej co 2 godziny strażacy wyjeżdżali do pożarów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions