101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rodzice przeciwni likwidacji gimnazjum

Data publikacji: 20.04.2017 19:41
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rodzice i mieszkańcy Węchadłowa w gminie Michałów nie chcą dopuścić do likwidacji tamtejszego gimnazjum. Szkoła, która od września ma zostać przekształcona w szkołę podstawową z możliwością prowadzenia naboru do klas pierwszych od 2019 roku, zdaniem rodziców, by przetrwać, powinna nabór rozpocząć jeszcze w tym roku.

Wniosek w tej sprawie rodzice złożyli na biurku wójta Mirosława Walaska. – Do urzędu wpłynęło osiem deklaracji rodziców, którzy chcą, by ich dzieci rozpoczęły naukę w szkole w Węchadłowie. Moim zdaniem to wystarczająca liczba, by od września mogła powstać tam klasa pierwsza, ale decyzję w tej sprawie podejmą komisje: oświatowa i budżetowa oraz rada gminy – mówi wójt.

Marzena Góras z komitetu obrony szkoły informuje, że coraz więcej rodziców deklaruje chęć posłania swoich dzieci do szkoły w Węchadłowie. – Nasza szkoła jest najlepiej wyposażoną placówką w gminie i to od nas, rodziców, zależy, gdzie poślemy swoje dzieci do szkoły. Mamy deklaracje wielu rodziców i jesteśmy pewni, że klasa pierwsza będzie mogła powstać w tym roku – tłumaczy.

Przewodniczący rady gminy Zygmunt Mika tłumaczy, że w gminie po reformie funkcjonować będą cztery szkoły podstawowe. Jak dodaje, intencją rady było, by nie dopuścić do likwidacji żadnej z nich. – Nie dziwię się rodzicom, którzy interweniują i protestują, by każda ze szkół mogła prowadzić dalej swoją działalność. Niestety, sytuacja w gminie jest taka, że brakuje dzieci i to jest główny problem – uważa przewodniczący rady gminy.

Sesję, na której radni zadecydują o przyszłości szkoły w Węchadłowie zaplanowano na 28 kwietnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions