101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Mózg, nerki i serce atrakcją dla licealistów

Data publikacji: 21.04.2017 14:07
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

21.04.2017 Kielce. UJK. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu. Dzień otwarty.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wizyta w prosektorium, pokazy pierwszej pomocy oraz wykłady o zdrowym żywieniu. To atrakcje, przygotowane przez organizatorów Dnia Otwartego Kierunku Lekarskiego. Uniwersytet Jana Kochanowskiego odwiedziło około dwustu licealistów. Największe wrażenie robiły na nich ludzkie narządy, które mogli oglądać w prosektorium.

Jak podkreśla profesor Tadeusz Kuder, kierujący Zakładem Anatomii, kandydaci na przyszłych lekarzy muszą zdawać sobie sprawę jak wyglądają zajęcia w prosektorium. - Dla niektórych będzie to rodzaj terapii szokowej, ale wydaje mi się, że ci naprawdę interesujący się budową ciała ludzkiego z dużym zainteresowaniem uczestniczą w warsztatach. Mamy doświadczenia z roku ubiegłego, gdzie młodzi ludzie sami chcieli wykonywać drobne preparacje czy choćby dotknąć preparatu – opowiada profesor Tadeusz Kuder.

Licealiści, którzy odwiedzili budynek Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu twierdzili, że taka formuła dnia otwartego bardzo im się podoba. Największe wrażenie wywarła na nich wizyta w  prosektorium. - Dowiedzieliśmy się mnóstwo fajnych rzeczy o mózgu, można było nawet dotknąć mózgu. Chcę być lekarzem, na YouTube oglądam sekcje zwłok, to jest bardzo ciekawe – mówiła jedna z licealistek.

Kierunek lekarski jest zdecydowanie najpopularniejszym ze wszystkich oferowanych przez kielecki uniwersytet. W ubiegłym roku o jedno miejsce na medycynie starało się ponad 40 osób. Ponad połowa studentów pochodzi spoza naszego województwa.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions