101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Sęczawa w Galerii Dom Praczki

Data publikacji: 18.05.2017 22:06
Autor: Ryszard Koziej / Kategoria: Kultura
Komentarze

18.05.2017 Kielce. Wystawa rzeźby „Atlas Bartka Sęczawy” w Domu Praczki.
Fot. Ryszard Koziej / Radio Kielce

W Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach otwarto wystawę rzeźby „Atlas Bartka Sęczawy”, młodego artysty, absolwenta Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzącego we własnej pracowni na Zamojszczyźnie. Zaaranżowana przez kuratorkę galerii Agnieszkę Orłowską wystawa składa się z trzech części przeprowadzając widza z przestrzeni rzeźb o motywie marynistycznym, poprzez swoiste bestiarium, w kierunku przestrzeni sacrum odwołującej się do świętości natury.

Szczególnie oryginalna jest sala wypełniona ruchomymi maszynami o ptasich głowach. Twórca inspirował się w ich tworzeniu zjawiskiem dronów, które stają się maszynami śledzącymi każdy ludzki krok.

Najważniejszą ideą jego pracy, jak mówił podczas wernisażu, jest jednak uwiecznianie w trwałych materiałach, głównie mosiądzu, przemijających form natury, pospolitych roślin czy zwierząt. Metalowe rzeźby zyskują w ten sposób element kruchości i delikatności.

Wystawa  „Atlas Bartka Sęczawy” w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej „Dom Praczki” w Kielcach będzie czynna do lipca.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions