101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Rzymianie gościli w Starachowicach

Data publikacji: 19.05.2017 15:51
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Kultura
Komentarze

Starachowice. XIII Warsztatów Archeologicznych „Żelazne korzenie”
Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

40 stanowisk można było odwiedzić, podczas warsztatów archeologicznych "Żelazne korzenie", w starachowickim Muzeum Przyrody I Techniki w Starachowicach. To cykliczna impreza edukacyjna, która przybliża wiedzę o życiu codziennym ludzi zamieszkujących dolinę Kamiennej, w okresie wpływów rzymskich.

Główną atrakcją jest prezentacja wytopu żelaza, metodą sprzed dwóch tysięcy lat. Prezentowane są także różne rzemiosła, stroje uzbrojenie i ozdoby- informuje jeden z organizatorów warsztatów- Andrzej Przychodni, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego. Wśród starożytnych rzemieślników, którzy prowadzą warsztaty są odtwarzane unikalne umiejętności, między innymi związane z farbowaniem tkanin, odlewnictwem brązu i srebra oraz obróbką skóry.

Uczestnicy warsztatów mogą przymierzyć zbroję, spróbować swoich sił w walce na miecze i postrzelać z łuku, a także przyrządzić i spróbować rzymskich potraw.

Imprezie towarzyszą prelekcje tematyczne o tematyce związanej z Rzymianami. Organizatorami warsztatów są Zarząd Powiatu Starachowickiego, Muzeum Przyrody i Techniki oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions