101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Desperat groził samobójstwem. Akcja ratunkowa zakończona sukcesem

Data publikacji: 19.05.2017 17:14
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Desperat w miejscowości Hucisko (19 maja 2017 r.)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Akcja ratunkowa w miejscowości Hucisko zakończona. Po ponad 10 godzinach desperat, który groził, że skoczy z słupa wysokiego napięcia zszedł z niego sam. Został oddany pod opiekę medyczną. – poinformował Karol Macek z Miejskiej Komendy Policji w Kielcach.

Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy rozłożyli specjalne poduszki, a pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli napięcie. Kontakt z mężczyzną utrzymywali cały czas policyjni negocjatorzy.

Mężczyzna wspiął się na wysokość około 6 metrów. Wielokrotnie przemieszczał się po rusztowaniach słupa. Kiedy strażacy rozłożyli drabiny i chcieli sprowadzić go na ziemie, zaczął wspinać się jeszcze wyżej. Po około 10 godzinach sam zdecydował się zejść na ziemię.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że desperat ma problemy rodzinne. Nie pochodzi on z tamtych okolic. Tymczasem do kolejnego, podobnego incydentu doszło w Kielcach przy ulicy Szczyglej. Z okna jednego z mieszkań wyskoczyć chciał młody mężczyzna. Nieoficjalnie wiadomo, że jest to ten sam chłopak, który w ubiegłą niedziele chciał wyskoczyć z wieżowca przy ulicy Sandomierskiej. Tym razem został szybko obezwładniony przez policje i przekazany służbom medycznym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions