101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Same pyszności na Sienkiewicza

Data publikacji: 19.06.2017 21:25
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

19.06.2017 Kielce. Jarmark kielecki.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na ulicy Sienkiewicza rozpoczął się Jarmark Kielecki, który potrwa do 25 czerwca. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjechało około 60 wystawców z kraju i zagranicy. Na stoiskach można kupić i degustować między innymi tradycyjnie wyrabiane wędliny, sery, miody, chleb oraz różne słodkie przysmaki. W czwartek na ulicy Staszica ustawią się food trucki, a od piątku dołączą kolejni wystawcy - poinformowała Iwona Sabat z biura prasowego kieleckiego ratusza.

Do Kielc przyjechał m.in. Paweł Zarzycki z Nowego Targu, który oferuje sery owcze, kozie i tradycyjne, prosto z Podhala. Ponadto w ofercie są również naturalne soki m.in. malinowe, z mniszka, dziurawca i sosny.

Z kolei słodycze, których smak znany był przed laty oferuje Sara Świderska z Kielc. To smaki PRLu, czyli galaretki, bloki, oranżady, a także chałwy tureckie oraz litewskie i ukraińskie kwasy chlebowe.

Jarmarki będą towarzyszyć Świętu Kielc, które rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Kielce w ruchu”. Ma to związek z faktem, że miasto jest współgospodarzem czerwcowych Mistrzostw Europy reprezentacji młodzieżowych w piłce nożnej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions