101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Otwarto nowy dworzec w Sandomierzu [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 09.08.2017 14:36
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze


Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik - Radio Kielce / Nowy dworzec autobusowy w Sandomierzu

Nowy dworzec autobusowy w Sandomierzu przyjmuje już podróżnych. Znajduje się w sąsiedztwie starego obiektu, który nie spełniał żadnych standardów.

Nie było tam poczekalni, a dostęp do toalety był ograniczony. W nowym budynku dworcowym na parterze urządzono miejsce dla pasażerów, są sanitariaty, z których można skorzystać po wrzuceniu 2 zł. Jest też punkt gastronomiczny oferujący dania ciepłe, przekąski oraz napoje. Nieczynne są jeszcze delikatesy i centrum chińskie. Na placu wyznaczono cztery stanowiska autobusowe.

Pasażerowie mówią, że nowy dworzec jest bardzo ładny i komfortowy, a  Sandomierz od dawna powinien mieć taki obiekt, ponieważ przyjeżdża tam dużo turystów i trzeba było wstydzić się za wcześniejszej warunki.

Według jednej z sandomierzanek na dworcu za mało jest ławeczek w zacienionym miejscu, a ponadto swoje zadaszenia powinny mieć poszczególne stanowiska autobusowe, ponieważ w razie deszczu nie będzie się gdzie schować.

Dworzec wybudował prywatny inwestor. Miasto chce teraz skoncentrować cały transport publiczny właśnie w tym miejscu. Zlikwidowana zostanie możliwość zatrzymywania się autobusów na przystanku przy Bramie Opatowskiej.

- Wszystkie nowe koncesje, które będą wydawane uwzględniać będą zatrzymywanie się autobusów na nowym dworcu - powiedział Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza.

Na początku nowego roku w budynku dworcowym rozpocznie działalność  informacja turystyczna, którą będzie prowadzić Sandomierskie Centrum Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution