101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wystawa o marszałku Piłsudskim

Data publikacji: 10.08.2017 18:23
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Kultura
Komentarze

10.08.2017 Kielce. Wystawa o Marszałku Józefie Piłsudskim w Parku Miejskim.
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Wystawa dotycząca Marszałka Józefa Piłsudskiego

Wystawę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu możemy obejrzeć na ogrodzeniu parku miejskiego przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach. Ekspozycja przygotowana została przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w 150. rocznicę urodzin Marszałka. Jej autorem jest Marek Maciągowski.

Ilustrowane historycznymi zdjęciami banery umieszczone zostały na historycznej trasie mety Marszów Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Oprócz zdjęć przeczytamy również wspomnienia marszałka Józefa Piłsudskiego dotyczące Kielc. Czytamy np.:

„..Ilekroć sam o nich myślałem lub z moimi podkomendnymi o Kielcach mówić zaczynałem, to nam się czoła rozchmurzały i pogodna radość w nas wstępowała”.

Celem wystawy jest przypomnienie, że Józef Piłsudski zawsze podkreślał rolę i doceniał znaczenie sierpniowych dni 1914 r. w Kielcach dla powstania i organizacji polskiego wojska.

Jak informowaliśmy - kilkanaście billboardów, prezentujących sylwetkę marszałka Józefa Piłsudskiego i jego bliskie związki z Kielcami, umieszczono także w innych polskich miastach - między innymi w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Jest to nowa kampania promocyjna organizowana przez Miasto Kielce, którego marszałek Piłsudski jest honorowym obywatelem. To również jeden z elementów obchodzonego roku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions