101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Piknik i pokazy zabytkowej broni na kieleckim Rynku

Data publikacji: 12.08.2017 18:56
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

12.08.2017 Kielce Rodzinny Piknik z Legionistami. Członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów prezentowali wyposażenie wojskowe.
Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce / Rodzinny Piknik z Legionistami na Rynku w Kielcach

Pokazy zabytkowej broni i umundurowania z okresu I wojny światowej, występy artystyczne, degustacja wojskowej grochówki, warsztaty oraz gry i zabawy dla dzieci dominują na wakacyjnym, rodzinnym Pikniku z Legionistami, który odbywa się na kieleckim Rynku.

Na scenie w repertuarze pieśni patriotycznych prezentowali się wokaliści z Młodzieżowych Klubów Wolna Strefa. Natomiast zespoły taneczne zachęcały wszystkich uczestników pikniku do tańca podczas prezentacji zumby. Najmłodsi mogli także skorzystać z możliwości wypalania obrazów w drewnie i malowania twarzy.

Członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów prezentowali sprzęt legionowy, a także broń z okresu dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej.
Kielczanie, którzy wzięli udział w festynie byli bardzo zadowoleni z atmosfery, jaka panowała na Rynku. Pani Jagoda, która na piknik przyszła z wnuczkami podkreśla, że jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy mogą między innymi malować i brać udział w różnych konkursach. Małemu Antosiowi najbardziej podobało się stanowisko 4 Pułku Piechoty, gdzie mógł oglądać broń i przymierzyć zabytkowy hełm.

Odwiedzający kielecki Rynek mogą także oglądać wystawę „W żołnierskim mundurze”, przedstawiającą archiwalne i współczesne fotografie żołnierzy Wojska Polskiego. Autorką zdjęć, prezentujących współczesne umundurowanie jest nasza redakcyjna koleżanka Marzena Mąkosa.
Na zakończenie wakacyjnego pikniku rodzinnego z legionistami na scenie wystąpi zespół ANKH. Piknik potrwa do 21:00. Imprezę z okazji obchodów Roku Józefa Piłsudskiego i zakończenia

Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej przy współudziale Urzędu Miasta zorganizowały Kluby Wolna Strefa oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions