101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowoczesna chwali reformę Gowina… obawia się zmian w sądach

Data publikacji: 19.09.2017 20:53
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
19.09.2017 Kielce. Poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas spotkania z mieszkańcami

19.09.2017 Kielce. Poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas spotkania z mieszkańcami
Kielce. 19.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer chwaliła na spotkaniu w Kielcach założenia ustawy o szkolnictwie wyższym, które zaproponował na Kongresie Nauki w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Większe obawy jej ugrupowania wzbudza reforma Sądu Najwyższego.

W spotkaniu z mieszkańcami w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach posłanka, która uczestniczyła w krakowskim kongresie, powiedziała, że proponowane przez wicepremiera Jarosława Gowina zmiany idą w dobrym kierunku. - Warty pochwalenia jest sposób przygotowania tej ustawy, uwzględniający szerokie konsultacje społeczne, pozytywne nadanie uczelniom autonomii w wielu kwestiach i próba poprawy ich jakości – powiedziała posłanka. Jako kontrowersję wskazała natomiast nowy sposób wyboru rektorów. Ma być on dokonywany przez rady uczelni, w których zasiadać będą nie tylko ich pracownicy.

Zdecydowanie bardziej sceptyczne stanowisko .Nowoczesna ma wobec przygotowywanych przez prezydenta Andrzeja Dudę projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. – Znamy ich założenia i jesteśmy wobec nich krytyczni, KRS powinna być wybierana w wyborach powszechnych przez sędziów, nie natomiast, jak proponuje Andrzej Duda 3/5 głosów przez Sejm – stwierdziła.

19.09.2017 Kielce. Poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer podczas spotkania z mieszkańcamiKielce. 19.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uczestnicy spotkania z poseł Katarzyną Lubnauer pytali o możliwość utworzenia jednej listy wyborczej ugrupowań opozycyjnych wobec Prawa i Sprawiedliwości. – Wierzę, że dojdzie do stworzenia jednej wspólnej listy w wyborach parlamentarnych, ale nie w takim kształcie, jak wyobraża to sobie obecnie wielu liderów partyjnych. Powinniśmy skupić się na docieraniu do nowych grup wyborców i proponowaniu im pozytywnych zmian, a nie na koncentrowaniu się wyłącznie na krytyce PiS – powiedziała. Jako przykład dobrej współpracy ugrupowań parlamentarnych wymieniła współdziałanie między .Nowoczesną a Polskim Stronnictwem Ludowym.

Posłuchaj rozmowy z poseł Katarzyną Lubnauer

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution