101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wernisaż trzech uczennic

Data publikacji: 12.10.2017 10:43
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Kielce. Wernisaż „Najlepsi z plastyka”.
Kielce. 11.10.2017 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Prace trzech uczennic kieleckiej szkoły plastycznej wykonane w technice rysunku, malarstwa oraz rzeźby, zostały zaprezentowane w Domu Środowisk Twórczych. Wystawa „Najlepsi z plastyka” pokazuje prace najzdolniejszych uczniów tej placówki, których wybierają nauczyciele.

W tym roku zaprezentowano dokonania Aleksandry Jas, Aniki Naporowskiej oraz Beaty Jurek. Dziewczęta zostały wybrane ze względu na swój talent, a także ich wygrane w prestiżowych konkursach oraz przeglądach plastycznych. Beata Jurek po wygranej na zeszłorocznym Ogólnopolskim Przeglądzie Prac Rysunku, Malarstwa i Rzeźby otrzymała indeks Wyższej Uczelni Artystycznej.

Młode artystki podkreślają, że jest to dla nich ważne wydarzenie, będące ogromnym wyróżnieniem. Na wystawie byli także obecni nauczyciele z kieleckiej szkoły artystycznej, w tym również Aleksandra Polasek wychowawczyni uczennic. Jak podkreślała, to wyjątkowo uzdolnione osoby a do tego bardzo skromne.

- Cechuje je determinacja i ukierunkowanie na cel. Dziewczęta nie są typem osób, które spoczywają na laurach - dodaje.

Ekspozycja przedstawia akty, portrety, a także martwą naturę. Wszystkie prace cechuje dojrzałość i pomimo młodego wieku, świadomość artystyczna. Zgromadzone na wernisażu osoby, w tym również uczniowie kieleckiego plastyka mówili, że ich dzieła są bardzo urokliwe i jednocześnie potwierdzają, iż w tej szkole można się rozwijać i osiągnąć wysoki poziom artystyczny.

Obecnie dziewczęta przygotowują się do matury i egzaminów na studia wyższe. Jak zgodnie podkreślają, najbardziej w sztuce liczy się dla nich rozwój i proces tworzenia. Cały czas chcą poszerzać swoje możliwości artystyczne i kontynuować pracę twórczą.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions