101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Święto oświaty. Nagrody przyznał także prezydent RP [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 12.10.2017 21:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Dzień edukacji Narodowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek i Senator Krzysztof Słoń wręczają Srebrne Krzyże Zasługi
Kielce. 12.10.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nauczyciele i pedagodzy z kieleckich szkół nagrodzeni za trud włożony w kształtowanie młodych pokoleń. Podczas obchodów Święta Edukacji Narodowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach wyróżniono prawie 300 nauczycieli. 20 z nich otrzymało Krzyże Zasługi przyznawane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Wyróżnienia dla zasłużonych wręczali wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i senator Krzysztof Słoń, który podkreślił, że zawód nauczyciela jest zawodem wyjątkowym. To codzienny trud włożony nie tylko w przekazywanie wiedzy ale także, kształtowanie postaw i wychowywanie kolejnych pokoleń.

- Cenię sobie nauczycieli, którzy wychodzą ponad przeciętność. To właśnie oni są dziś dostrzegani przez samorządy, kuratorium, również przez samego prezydenta Andrzeja Dudę, który wyróżnił tak liczne grono kieleckich pedagogów krzyżami zasługi i medalami za długoletnią służbę. Bez ich wkładu i zaangażowania skuteczne wprowadzenie reformy oświaty nie byłoby możliwe mówił Krzysztof Słoń.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, podkreślił, że przed nauczycielami kolejny rok wyzwań.

- Z satysfakcją możemy dziś nagrodzić osoby które kształtują przestrzeń publiczną naszego miasta - powiedział.

- To dla mnie szczególne wyróżnienie - twierdzi Agnieszka Dziarmaga, polonistka z V LO w Kielcach nagrodzona srebrnym Krzyżem Zasługi. - Nauczyciel to człowiek o olbrzymiej potrzebie inicjatywy i wyobraźni twórczej. Dzięki temu często ubiegamy zabiegi ministerstwa, które kompensują społeczne potrzeby naszych podopiecznych. Tym bardziej cieszy fakt, że ktoś właśnie za to nas docenia - dodała.

Zdaniem Sławomira Mazura, nauczyciela z Zespołu Szkół Elektrycznych, w tej pracy najważniejsza jest młodzież.

- Praca z młodymi wspaniałymi ludźmi jest w naszym zawodzie tym co najlepsze - dodaje.

Zasługi dla kieleckiego środowiska szkolnego jest podkreślał także Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

- Kielce jako jedno z nielicznych dużych miast poradziło sobie wzorowo z wprowadzeniem reformy. To duży sukces. Każdy z nas przechodzi lub musi przejść przez system edukacji, dlatego zawód nauczyciela to jedna z najważniejszych profesji w życiu społecznym - podkreślał kurator.

W piątek zaplanowano wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions