101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Jak wygrać na rynku pracy. Warsztaty dla studentów.

Data publikacji: 14.11.2017 17:52
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. XV Warsztaty Przedsiębiorczości
Kielce. 14.11.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak być kreatywnym w biznesie, czy warto na studiach zaczynać działalność gospodarczą i czy warto działać społecznie, to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas Warsztatów Przedsiębiorczości. Ich 15-sta edycja odbyła się w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Studenci mogli posłuchać debaty między przedsiębiorcami, ale też porozmawiać z właścicielami firm. Organizator zajęć, Studenckie Koło Naukowe „Koncept” zaprosiło również swoich byłych członków, kierujących własnymi przedsiębiorstwami lub pracującymi w dużych korporacjach. Jednym z nich jest Krzysztof Kalita, prezes Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód oraz reprezentant Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Zachęcał on studentów do tego, by nie koncentrowali się jedynie na nauce i egzaminach.

- My sami w stowarzyszeniu organizujemy płatne praktyki i szukamy w pierwszej kolejności osób działających społecznie. Nie ma znaczenia gdzie, ważne, że te osoby już potrafią pracować w grupie, wiedzą jak nawiązywać kontakty, często mają doświadczenie w wystąpieniach publicznych. Rzeczywiście statystyki pokazują, że aktywność w naszym regionie jest słaba, dlatego ważną rolą uczelni jest, żeby wysyłała studentów do firm, czy do organizacji, pomagała im nawiązywać kontakty. A dalej twórczy ludzie sobie poradzą - uważa Krzysztof Kalita.

Karol Krzyszkowski, kiedyś również działający w Studenckim Kole Naukowym Koncept, a dziś zajmujący się rekrutacją w firmie Barlinek S.A. dodaje, że pewność siebie oraz świadomość własnych umiejętności, które można nabyć angażując się społecznie w trakcie studiów są bardzo przydatna podczas ubiegania się o pracę.

- Bardzo często jako Polacy bardzo mało w siebie wierzymy, zwracają mi na to uwagę koledzy z Zachodu. Często patrzymy na siebie z perspektywy tego, czego nam jeszcze brakuje, natomiast jeżeli skupimy się na tym, co potrafimy, co możemy wnieść do firmy czy organizacji, druga strona na pewno to zauważy i będzie nam łatwiej -  tłumaczy Karol Krzyszkowski.

Warsztaty będą odbywać się również w środę. Tego dnia dla studentów czekają bezpłatne certyfikowane szkolenia prowadzone przez profesjonalistów z obszaru coachingu. Początek zajęć - godzina 9.40.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions