101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Muzyczna lekcja historii

Data publikacji: 14.11.2017 20:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

14.11.2017 Barycz. Spektakl „Lekcja historii muzyką pisana” w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spektaklu słowno -  taneczno -  muzycznego „Lekcja historii muzyką pisana” można było posłuchać i obejrzeć w Specjalnym Ośrodku Szkolno -  Wychowawczym w Baryczy, w powiecie koneckim. To placówka, w której kształcą się osoby niepełnosprawne intelektualnie. Przedstawienie wystawili podopieczni placówki działający w Teatrze „Pinokio” oraz członkowie zespołu folklorystycznego „Korniczanka”.

 Jak powiedział Jan Słuszniak, dyrektor ośrodka, podczas wydarzenia uczniowie przedstawili drogę Polski do odzyskania niepodległości.

- Już od pięciu lat staramy się w sposób nietypowy, bo poprzez teatr światła i cienia, przedstawić tę trudną, ale zwycięską przez naszych rodaków walkę. W naszych widowiskach wykorzystujemy światło fluorescencyjne. A dzięki takim wydarzeniom nasi uczniowie kreują swoje zainteresowania, czy aktorskie talenty. Lubią tego typu teatr, tego typu akademie, uroczystości. Czasami zazdroszczę im takiego beztremowego podejścia to tego typu wydarzeń - stwierdził Jan Słuszniak.

Podczas spektaklu można było obejrzeć m.in. walkę polskich żołnierzy z okupantem. Natomiast w rolę narratora wcieliły się Aleksandra Kucharska i Aneta Narolecka.

Jak przyznały, tekst nie był dla nich łatwy do opanowania, ale cieszą się, że go bardzo dobrze zapamiętały, bo mówił o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jak dodały, udział w akademiach to sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy.

Po spektaklu publiczność podziękowała aktorom gorącymi owacjami.

„Lekcja historii muzyką pisana” był drugim spektaklem z cyklu „Muzyka łączy pokolenia” w wykonaniu uczniów ze specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy. Wieczór zakończył się śpiewaniem pieśni patriotycznych, w wykonaniu nie tylko młodych artystów, ale także publiczności.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions