101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Wystawa zza krat

Data publikacji: 06.12.2017 18:20
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Teatr, Mama, Tata i Ja w Instytucie Dizajnu
Kielce. 06.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Blisko 40 zdjęć z realizacji ośmiomiesięcznego programu "Teatr, Mama, Tata i Ja" można oglądać w Instytucie Dizajnu w Kielcach. W ramach projektu, osadzeni z Aresztu Śledczego razem ze swoimi rodzinami brali udział w cotygodniowych warsztatach w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś.

Jak informuje Joanna Kowalska, zastępca dyrektora tej instytucji, a zarazem koordynator programu, polegał on na tym, aby wspólnie się spotkać i w kreatywny sposób spędzić czas. Dodaje, że przed uczestnikami za każdym razem stało inne zadanie. Bardzo ważnym elementem tej edycji, były spotkania przy stole.

- Staraliśmy się, aby za każdym razem usiąść przy nim i porozmawiać - dodała.

W trzeciej edycji projektu wzięło udział dziewięć osób osadzonych, a także ich rodziny. Wśród nich był Tomasz, odsiadujący trzy lata wyroku. W warsztatach uczestniczył z żoną i sześcioletnią córką. Jak mówi, cieszy się bardzo, że mógł spędzić trochę czasu z rodziną.

- Zrozumiałem, że to co robimy nie wpływa tylko na nas, ale może przede wszystkim, na naszą rodzinę. Dlatego trzeba o nią dbać bo jest najważniejsza - dodał.

Wybrane fotografie zostały umieszczone na konstrukcji koła. Z zewnątrz prezentowane są te kolorowe, natomiast w środku budowli dominują ciemniejsze tonacje.

Wystawa będzie można oglądać w sali konferencyjnej Instytutu Dizajnu do 31 grudnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution