101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Nieobca im musztra i strzelanie. Elewi już po szkoleniu na Bukówce

Data publikacji: 07.12.2017 13:39
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Pożegnanie elewów w CPdMZ
Kielce. 07.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kolejnych 47 elewów służby przygotowawczej zakończyło dziś szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Młodzi żołnierze, przez cztery miesiące trenowali w jednostce, a teraz liczą na kontynuowania kariery w wojsku.

Pobyt na Bukówce, to dla elewów pierwszy kontakt z armią. Na początku odbywają szkolenie podstawowe, podczas którego uczą się m. in. musztry i zasad żołnierskiego zachowania. W kolejnych miesiącach kształcą się z taktyki, strzelania oraz różnych przedmiotów specjalistycznych. Poza tym odbywają wiele zajęć z wychowania fizycznego.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce podkreśla, że zakończenie czteromiesięcznego kursu, to bardzo ważna uroczystość. – Ci młodzi ludzie marzą o tym, aby służyć ojczyźnie. Teraz mogą wstąpić do Narodowych Sił Rezerwowych, gdzie będą wykonywać zadania związane ze zdobytą specjalizacją – zaznaczył płk. Chabielski.

Kapitan Marcin Bilski, dowódca kompani szkolnej uważa, że elewi przez ten czas bardzo się zmienili. Kilka miesięcy na Bukówce zmieniło przede wszystkim ich nastawienie do służby. – Na początku obawiają się np. broni, która może bronić słabszych, ale zarazem nieść śmierć. W tej chwili, gdy patrzę, jak strzelają widzę pełen profesjonalizm – dodaje kpt. Bilski.

Elewi nie ukrywali wzruszenia. Przez kilka miesięcy między młodymi żołnierzami nawiązały się bliskie relacje. W trakcie szkolenia nauczyli się przede wszystkim dyscypliny i porządku. Większość z nich chce teraz kontynuować swoją przygodę w armii. W trakcie uroczystości, najlepszym żołnierzom wręczono pamiątkowe wyróżnienia i listy gratulacyjne.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution