101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Burzliwa sesja. Radni przekazali pieniądze Szpitalowi Kieleckiemu

Data publikacji: 07.12.2017 15:08
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Sesja Rady Miasta
Kielce. 07.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kieleccy radni, podczas dzisiejszej sesji mieli poważne zastrzeżenia, dotyczące proponowanych zmian w budżecie miasta. Pojawiły się wśród nich zapisy, mówiące o przekazaniu 145 tysięcy zł. dla Szpitala Kieleckiego, na zakup endoskopu.

Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc tłumaczył, że Szpital Kielecki zobowiązał się do przyjmowania kibiców w okresie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Szpital musiał zapewnić dodatkowe dyżury oraz personel. Zgodnie z umową, którą miasto zawarło z UEFA, szpital musiał także zapewnić specjalne usługi dla VIP-ów.

- Usługi miały być komercyjne, ale trzeba było zapewnić super warunki. Ostatecznie UEFA wycofała się z tych umowy, szpital jednak poniósł wydatki. Ze względu na honorowe rozwiązanie, jakie miasto przyjęło wobec szpitala, chcieliśmy wesprzeć ten zakup – dodał prezydent.

Prezydent stwierdził, że dodatkowe środki są formą rekompensaty za te usługi. Dodał również, że sytuacja może się powtórzyć przy okazji organizowania Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Ręcznej.

Radnych takie tłumaczenie nie zadowoliło. Jan Gierada stwierdził, że nie widzi podstaw do wspierania prywatnego podmiotu. Jego zdaniem, w mieście jest dużo więcej istotnych potrzeb.

- Jeżeli miasto jest tak bogate i ma pieniądze, żeby pomagać to niech pomaga wszystkim szpitalom – dodał.

Ostatecznie, większość radnych zgodziła się na przekazanie pieniędzy dla Szpitala Kieleckiego. Wśród nich był Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta.

- Jego sprzęt będzie służył kielczanom, dlatego taki wydatek jest potrzebny - uzasadniał.

W projekcie zmian budżetowych pojawiły się też inne zapisy, między innymi dotyczący przekazania dla Miejskiego Zarządu Dróg 650 tys. złotych. MZD wystąpił o dodatkowe pieniądze na oczyszczanie miasta. Podobne uchwały były podejmowane w czerwcu, wówczas przekazano 650 tys. oraz w październiku 800 tys. Według dyrekcji instytucji, pieniędzy brakuje z powodu przedłużającej się poprzedniej zimy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution