101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Uczniowie z Piekoszowa zebrali "górę grosza"

Data publikacji: 07.12.2017 15:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Akcja dobroczynna "Góra Grosza" w Piekoszowie
07.12.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie zajął drugie miejsce w kraju, w akcji dobroczynnej "Góra grosza". W ubiegłym roku, dzieci i młodzież z Piekoszowa uzbierały 4 tysiące złotych, w monetach jedno-, dwu- i pięciogroszowych. Krzysztof Stępniewski, dyrektor placówki podkreśla, że tak dobry rezultat cieszy, zwłaszcza, że to akcja o charakterze ogólnopolskim.

- W porównaniu z dużo większymi ośrodkami, jak chociażby Kielce, Piekoszów wypada zdecydowanie lepiej. Czego przyczyną jest duża mobilizacja nie tylko samych uczniów, ale całej społeczności lokalnej - dodaje.

Elżbieta Prządka - koordynator akcji z Towarzystwa Nasz Dom wyjaśnia, że jest to cykliczna akcja społeczna, która w tym roku będzie odbywać się już po raz osiemnasty.

- W Piekoszowie zawsze możemy zauważyć niesamowity entuzjazm wśród dzieci towarzyszący zbiórce groszy - dodaje.

Uczniowie szkoły w Piekoszowie: Franek i Mikołaj przekonują, że do udziału w akcji nikt ich specjalnie nie musiał namawiać. Chłopcy podkreślają, że pieniądze, które zbierają są potrzebne między innymi ich rówieśnikom z domów dziecka. Jak dodają, najczęściej w zbieranie groszy angażują się całe rodziny.

Wójt Zbigniew Piątek zwraca uwagę, że tak wysokie miejsce w ogólnopolskiej akcji, to prawdziwy powód do dumy, ponieważ pokazuje, że najmłodsi z Piekoszowa nie są obojętni na trudny los swoich rówieśników.

Akcja "Góra Grosza" w Piekoszowie. Wójt gminy Zbigniew PiątekFot. Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie

- Od pięciu lat, szkoła wygrywa górę grosza w województwie, każdego roku zbierając coraz więcej pieniędzy. To doskonały sposób, aby krzewić wśród najmłodszych wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka - dodaje.

Podczas 17 edycji Góry Grosza, w całym kraju zebrano prawie 3 miliony złotych. Zebrane pieniądze są przekazywane na pomoc dla dzieci z domów dziecka i objętych pieczą zastępczą. Obecnie trwa 18 edycja akcji, która potrwa do 2 stycznia 2018.

Akcja "Góra Grosza" w PiekoszowieFot. Zespół Placówek Oświatowych w Piekoszowie

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution