101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Inwestor niszczy drogę? Jest interpelacja radnego

Data publikacji: 07.12.2017 16:49
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ulica Kolejarzy
Kielce. 07.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mieszkańcy ulicy Kolejarzy w Kielcach skarżą się na uciążliwości związane z budową w ich sąsiedztwie budynków wielorodzinnych. Mimo obowiązujących tam ograniczeń ulicą przejeżdża ciężki sprzęt budowlany, przez co droga jest w fatalnym stanie.

Interwencję w tej sprawie podjął radny Robert Siejka, który skierował do prezydenta interpelację. Jak mówi, urzędnicy oraz straż miejska powinni zwrócić uwagę na to, że w tamtym miejscu nie są przestrzegane przepisy, przez co pogarsza się stan drogi.

- Rozumiem potrzebę budowy, ale trzeba znaleźć takie rozwiązanie, aby budziło jak najmniej kontrowersji i nie było uciążliwe dla mieszkańców. W mojej ocenie sama ulica musi zostać wyremontowana, ponieważ może stanowić "wentyl bezpieczeństwa" dla północnej części osiedla Ślichowice - stwierdził radny.

Miejski Zarząd Dróg uzgodnił wjazd samochodów ciężkich na budowę przez ulicę Massalskiego. Wykonawca jest zobowiązany do tego, aby usuwać zanieczyszczenia z pasa drogowego. Także każdy samochód przed wyjazdem z placu budowy musi być oczyszczany.  Jarosław Skrzydło, rzecznik drogowców informuje, że jak dotąd do instytucji nie docierały żadne sygnały od mieszkańców, jednak pracownicy MZD skontrolują to miejsce.

Budynki mieszkalne na przedłużeniu ulicy Massalskiego i Kolejarzy są wykonywane przez firmę Becher.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution