101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

To oni dbają o nasze bezpieczeństwo. Najlepsi dzielnicowi w województwie świętokrzyskim nagrodzeni

Data publikacji: 07.12.2017 19:06
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Rozstrzygnięcie plebiscytu "Przyjazny Dzielnicowy"
Kielce. 07.12.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach podsumowano program "Nasz Dzielnicowy", w ramach którego funkcjonariusze odbyli szereg szkoleń i warsztatów podnoszących ich kompetencje pracy w terenie. Podczas gali rozstrzygnięto także plebiscyt "Przyjazny Dzielnicowy", w którym to mieszkańcy oddawali swoje głosy na najaktywniejszych mundurowych.

Najlepiej został oceniony aspirant sztabowy Stanisław Patrzykąt z KPP w Końskich. Został on wyróżniony między innymi za pomoc w odbudowie dwóch domów na terenie swojego rewiru oraz aktywną działalność społeczną. Jak twierdzi Stanisław Patrzykąt, od początku służby za cel stawiał sobie pomoc innym.

- Jeśli mam możliwość staram się na każdym kroku pomagać słabszym i biedniejszym. Do udziału w akcjach staram się także zachęcać przedsiębiorców, którzy nieraz chętnie je wspierają - dodaje. Jak podkreśla, funkcjonariusz aby dotrzeć do mieszkańców nie potrzebuje wiele. Czasami wystarczy zwykła rozmowa.

Z kolei starszy sierżant Tomasz Krężołek z Komisariatu w Morawicy, który w plebiscycie zajął drugie miejsce twierdzi, że praca i bliski kontakt z mieszkańcami to nie tylko przyjemność, ale i wyzwanie.

- Często praca dzielnicowego, wiąże się ze wskazywaniem drogi i pomocą w radzeniu sobie z sytuacjami konfliktowymi. Powoli również sami mieszkańcy nabierają coraz większego zaufania do funkcjonariuszy, co jest również zasługą takich programów - dodaje.

Zdaniem Dariusza Augustyniaka, komendanta Wojewódzkiego Policji, dzielnicowi wyróżnieni w tym plebiscycie zasługują na szczególne uznanie, ponieważ ich skuteczność oceniali sami mieszkańcy.

- Wiąże się to z nową koncepcją pełnienia funkcji dzielnicowego, który wychodząc do mieszkańców stara się rozwiązywać ich problemy, stając się inicjatorem. Poprzez swoje kompetencje zdobyte podczas szkoleń w ramach programu, dajemy dzielnicowym nowe możliwości i rozwiązania, aby jeszcze lepiej wykonywali swoje funkcje - dodaje.

Celem plebiscytu było wskazanie dzielnicowych, którzy - zdaniem społeczności -wykazują się szczególnym zaangażowaniem w lokalne sprawy oraz rzetelnością w rozwiązywaniu ludzkich problemów.

Trzecie miejsce zajął st. sierżant Łukasz Bukała, z Komendy Miejskiej policji w Kielcach. Wśród wyróżnionych znalazły się także aspirant Anna Dulemba z KPP w Skarżysku-Kamiennej i młodszy aspirant Mariola Marszałek z KPP w Staszowie.

W województwie świętokrzyskim pracuje 219 dzielnicowych. Zgłoszonych do pierwszej edycji plebiscytu Przyjazny Dzielnicowy było 55 funkcjonariuszy.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution