101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świąteczne zwyczaje na świecie

Data publikacji: 15.12.2017 18:49
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dzień Świętego Mikołaja obchodzi się na Ukrainie 19 grudnia. W Turcji prezenty wręcza się dopiero w Sylwestra. W Niemczech natomiast Mikołaj obdarowuje jedynie słodyczami zostawiając je w butach. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach mogli poznać zwyczaje świąteczne w różnych krajach świata w trakcie projektu zatytułowanego „Winter Wonderland Fair”.

Jego koordynatorka i jednocześnie nauczycielka języka angielskiego Tamara Hachulska podkreśla, że impreza jest nieodłącznym elementem życia szkoły. Uczniowie dzięki niej mogą skonfrontować obce zwyczaje z naszą kulturą.           

Impreza odbywa się już po raz szósty. Każdego roku organizatorzy starają się zapraszać gości z różnych regionów świata. W tym roku po raz pierwszy w inicjatywie udział wzięli m.in. przedstawiciele Turcji, którzy opowiedzieli przede wszystkim o tym, jak w ich kraju wita się Nowy Rok.

Stałym gościem kieleckiego wydarzenia jest Janna Forseth pochodząca z USA. Jak podkreśla, w Stanach Zjednoczonych nie ma jednej tradycji świętowania, każdy ma swoją, ustaloną w rodzinie.

- W Polsce najbardziej podoba mi się to, że jest tu duże przywiązanie do bliskich i oczywiście piękne jest dzielenie się opłatkiem - dodaje.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w projekcie mówią, że jest to cenna inicjatywa. Dzięki niej mogą nie tylko dowiedzieć się o zwyczajach innych krajów, ale także sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności językowe.

W tym roku gośćmi kielczan byli Turcy, Ormianie, Ukraińcy, Włosi, Niemcy, Australijczycy, Japończycy oraz Amerykanie. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution