101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kolejna duża inwestycja medyczna w Kielcach [WIZUALIZACJE]

Data publikacji: 11.01.2018 15:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja na temat planów inwestycyjnych UJK na Wydziale Lekarskim. prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak
Kielce. 11.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego pokazał wizualizację Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Jak informowało Radio Kielce, jeszcze w grudniu, kielecka uczelnia wyda na rozbudowę prawie 40 milionów złotych, z czego ponad 34 to unijne dofinansowane Regionalnego Programu Operacyjnego województwa świętokrzyskiego. Profesor Jacek Semaniak, rektor uczelni nie ukrywa, że rozbudowa, to kolejny etap tworzenia w Kielcach silnej medycyny.

- W ramach tego projektu dobudujemy jedną kondygnację do budynku przy alei IX Wieków Kielc. Dodatkowo na zapleczu tego gmachu powstanie kolejny budynek. Ich łączna powierzchnia to 3,5 tysiąca metrów kwadratowych - informuje rektor UJK.

Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego w rozbudowanym gmachu powstaną laboratoria badawczo-dydaktyczne. W planach jest wybudowanie i wyposażenie laboratorium do badań poświęconych między innymi onkologii i radiologii. Powstanie też laboratorium posturologii, gdzie będą robione badania zaburzeń postawy ciała.

W planach jest utworzenia również ośrodka badań raka trzustki. Pomysłodawcą jest profesor Stanisław Głuszek, prorektor do spraw medycznych UJK.

- Nie chodzi o instytucję, tylko o możliwości badawcze. Chcę zebrać grupę osób, które już u nas są i skoncentrować nasze badania na diagnostyce i leczeniu raka trzustki. To coraz częstsza choroba i niestety bardzo trudna do wczesnego rozpoznawania i leczenia - informuje profesor Głuszek.

UJK stworzy również centrum symulacji medycznych dla pielęgniarek i położnych. Pieniądze na ten cel - ponad 4 miliony złotych  przekazało Ministerstwo Zdrowia. Jak podkreśla profesor Stanisław Głuszek, symulacja medyczna jest dziś podstawą w kształceniu zawodów związanych z ochroną zdrowia. UJK chce rozpocząć rozbudowę wydziału jeszcze w tym roku. Zakończenie projektu planowane jest na 2021 rok.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution