101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Spotkanie z mistrzem fotografii

Data publikacji: 04.02.2018 19:56
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Kultura
Komentarze

Skarżyskie Dni Fotografii - spotkanie z artystą fotografikiem Januszem Buczkowskim, współtwórcą Kieleckiej Szkoły Krajobrazu
Skarżysko-Kamienna. 04.02.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Skarżyskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z artystą-fotografikiem Januszem Buczkowskim, współtwórcą Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Wydarzenie poprzedziła wystawa 50 prac członków skarżyskiego Klubu Fotografii "Zoom".

Podczas spotkania można było wysłuchać wspomnień artysty z lat 60. ubiegłego wieku, kiedy zaczynał pracę fotografika. Mówił, między innymi, o uwarunkowaniach technicznych oraz artystycznych tego okresu.

Janusz Buczkowski przypomniał także początki Kieleckiej Szkoły Krajobrazu ukazującej geometrię i piękno wsi polskiej. Czarno-białe fotografie pól, przedstawiające w sposób nowatorski krajobraz, szybko zyskały światowy podziw i uznanie.

W Skarżysku zaprezentowano kilka prac artysty ukazujących piękno kieleckiej wsi. Osoby, które obejrzały wystawę podkreślały, że jej najważniejsze walory to uroda krajobrazu i duży zasób wiedzy twórcy. Zdjęcia zachwycają urokiem, charakteryzują się artystyczną perfekcją i tajemniczą głębią.

Prace artysty prezentowane były na ponad 200 wystawach na całym świecie. Zostały wielokrotnie dostrzeżone w konkursach, na których Janusz Buczkowski otrzymywał nie tylko wyróżnienia, ale także najważniejsze nagrody.

Podczas spotkania w Centrum Kultury można było kupić zdjęcia i albumy mistrza. Dochód z nich zostanie przeznaczony na leczenie artysty. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Skarżyskich Dni Fotografii. Główną wystawę, „Między ziemią a niebem”, można oglądać do końca lutego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution