101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Ten moment zapamiętają do końca życia. Elewi złożyli przysięgę

Data publikacji: 09.02.2018 06:39 / Data aktualizacji: 09.02.2018 13:55
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

09.02.2018 Kielce. Przysięga wojskowa elewów służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rekordowa liczba, 166 kandydatów do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych złożyło przysięgę wojskową na Placu Wolności w Kielcach. To elewi, czyli żołnierze, którzy dopiero zdobywają pierwsze wojskowe szlify. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Wśród nowych żołnierzy, była m. in. szeregowa elew Iwona Fajdek. Podkreśla, że od zawsze marzyła, aby wstąpić do polskiej armii. - Tutaj znalazłam swoje miejsce. Jestem dumna, że rodzice wychowali mnie w duchu patriotycznych wartości – dodaje. Elewi przez cztery miesiące odbywają szkolenie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce. Po skończonym kursie, wojsko podpisuje z najlepszymi kontrakty.

Pułkownik Paweł Chabielski, komendant CPdMZ zapewnia, że moment przysięgi, każdy żołnierz pamięta do końca życia. Dowódca ocenia przygotowanie osób, które dzisiaj przysięgały bardzo wysoko. - Ci żołnierze są przygotowani do pełnienia służby w specjalności wartowniczej. Muszą jednak pamiętać o tym, żeby cały czas rozwijać swoje umiejętności – dodaje płk Paweł Chabielski.

W uroczystych przysięgach, od początku uczestniczy Krzysztof Słoń, senator PiS. Jak twierdzi to dla niego szczególny dzień i zawsze znajduje czas, aby pojawić się na Placu Wolności. - Kolejni młodzi ludzie chcą poświęcić się służbie ojczyźnie i narodowi. Cieszę się, że w Polsce nie słabnie duch i cały czas są osoby, które chętnie wstępują do armii - podkreśla senator.

Po zakończeniu uroczystości, jeden z elewów oświadczył się swojej wybrance, a ta propozycję ożenku przyjęła.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution