101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Włosowicz: brakuje oddziałów neurologicznych w regionie

Data publikacji: 13.02.2018 10:50
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Jacek Włosowicz, senator PiS z Solidarnej Polski
Kielce. 13.02.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Biuro poselsko-senatorskie posła i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz senatora Jacka Włosowicza z Solidarnej Polski podsumowało dwuletnią pracę od wyborów parlamentarnych. W tym okresie udzielono m. in. prawie 2 tysięcy bezpłatnych konsultacji prawnych oraz podjęto ponad 1200 parlamentarnych interwencji.

- Do tego rodzaju działalności zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej - powiedział na naszej antenie senator klubu Prawa i Sprawiedliwości Jacek Włosowicz. - Problemów administracyjnych, cywilnych, czy karnych jest dużo. Wiele osób rezygnuje z wynajęcia prawnika, ze względu na koszty, dlatego zapotrzebowanie na bezpłatne porady jest spore - dodaje gość Radia Kielce.

Jedna z interwencji dotyczyła wyjaśnienia finansowania neurologii w szpitalu Świętego Aleksandra w Kielcach. Mimo, że byli lekarze, to oddział zlikwidowano, ponieważ nie miał kontraktu z NFZ. - Rozmawiamy zarówno z wojewodą, jak i szefową funduszu na temat zwiększenia liczby placówek oraz rozpisania nowych konkursów. Z mapy potrzeb zdrowotnych regionu wynika, że północne i wschodnie obszary mają zapewnione tego rodzaju usługi, natomiast gorzej jest w powiatach: kazimierskim, buskim, pińczowskim, jędrzejowskim, czy włoszczowskim - wyjaśnia senator.  W najbliższych tygodniach powinny być znane efekty tych rozmów.

Biuro posła i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry oraz senatora Jacka Włosowicza funkcjonuje w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 21.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution