101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rozpoczyna się budowa GUM

Data publikacji: 13.02.2018 14:03 / Data aktualizacji: 13.02.2018 14:53
Autor: Robert Szumielewicz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Kielce. Rozpoczęły się wiercenia niezbędne do badań geologicznych gruntu na działce, na której ma powstać centralne laboratorium Głównego Urzędu Miar
Kielce. 13.02.2018 / Fot. Robert Szumielewicz / Radio Kielce

Rozpoczęły się wiercenia niezbędne do wykonania badań geologicznych gruntu, na działce przy ulicy Popiełuszki w Kielcach, na której ma stanąć centralne laboratorium Głównego Urzędu Miar. W ubiegłym tygodniu radni miejscy zgodzili się przekazać na rzecz Skarbu Państwa działkę przy górze Telegraf, po to, by umożliwić realizację inwestycji.

Grzegorz Grzegorzewski z Przedsiębiorstwa Geologicznego w Kielcach informuje, że są to tzw. wiercenia geotechniczne. Planowane odwierty sięgną 12 metrów w głąb gruntu. Ich efektem będzie określenie właściwości podłoża. Pobierane są również próbki, które posłużą do badań laboratoryjnych, podczas których określone zostaną dokładne parametry gruntu.

Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w ratuszu powiedział, że na 11 hektarach powierzchni, wykonanych zostanie około 40 odwiertów. Mają one określić gęstość i skład podłoża. Pobrane próbki zostaną dołączone do dokumentacji budowlanej projektu, który powstanie po rozstrzygnięciu międzynarodowego konkursu na koncepcję centralnego laboratorium Głównego Urzędu Miar. Zasady konkursu wspólnie, z magistratem przygotowuje Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Kieleccy planiści opracowali też projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla południowej części miasta u zbiegu ulic Wrzosowej i księdza Jerzego Popiełuszki, specjalnie pod potrzeby GUM.

Dokument został wyłożony do publicznego wglądu w poniedziałek. Dyskusję publiczną zaplanowano na 7 marca. Pod obrady Rady Miasta trafi na kwietniowej lub majowej sesji.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution