101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Kadzielnia w krainie czarów

Data publikacji: 06.03.2018 17:28
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Konferencja dotycząca spektaklu "Alicja w Krainie Czarów" w Kieleckim Centrum Kultury
Kielce. 06.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Spektakl Kieleckiego Teatru Tańca pt. „Alicja w krainie czarów” będzie można 1 czerwca obejrzeć na Kadzielni. Widowisko od stycznia ubiegłego roku, czyli od daty premiery obejrzało już 23 tysiące osób.

Elżbieta Pańtak dyrektor KTT informuje, że podczas występu na Kadzielni widzowie będą mogli zobaczyć na scenie nowe elementy.

- Chcemy powiększyć liczbę bohaterów, a także włączyć do historii zupełnie nowe postacie. Planujemy, aby w „Alicji w krainie czarów” na Kadzielni pojawiła się grupa akrobatów, szczudlarzy, a także osób, które wykonują taniec z ogniem. Oprócz tego mamy przygotowane materiały promocyjne, takie jak kubeczki czy pocztówki - dodała.

Próby w Amfiteatrze rozpoczną się w maju, ale już teraz zespół przygotowuje się do tego wydarzenia. Wicedyrektor KTT Grzegorz Pańtak informuje, że najwięcej problemów wiąże się ze scenografią.

- Na naszej scenie mamy możliwość podnoszenia, chowania jej w kulisach. Niestety w Amfiteatrze takiej możliwości nie mamy, stąd większość elementów będzie posiadała kółka, które ułatwią ich przemieszczanie - zaznaczył.

Oprócz tego organizatorzy chcą zainstalować trzy ekrany ledowe, a także kamery, które będą pokazywać w zbliżeniu to, co dzieje się na scenie. Taki zabieg umożliwi osobom siedzącym w dalszych rzędach komfortowe oglądanie spektaklu. 

Anna Kuc grająca rolę Alicji podkreśla, że występy plenerowe mają swoją specyfikę.

- Przede wszystkim inaczej pracuje scenografia, inaczej słychać muzykę, ale też gra aktorska musi być mocniejsza, by ją było widać również w dalszych rzędach. Jednakże mamy nadzieje, że wszystko będzie dobrze pierwszego czerwca - dodała.

Spektakl „Alicja w krainie czarów” będzie zaprezentowany w ramach projektu „Kielce raj dla rodzin”, który ma zachęcić rodziny z dziećmi do zaplanowania pobytu w stolicy województwa świętokrzyskiego. Inauguracji projektu, trwającego od 31 maja do 3 czerwca, będzie towarzyszyć wiele wydarzeń skierowanych do najmłodszych.

„Alicja w krainie czarów” zostanie zaprezentowana na Kadzielni 1 czerwca o godzinie 19.30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution