101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Szykuje się drogowy horror po zamknięciu ważnego skrzyżowania

Data publikacji: 13.03.2018 14:00
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

13.03.2018 Kielce. Ulica Wapiennikowa, Husarska i Ściegiennego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ze sporymi utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Tuż po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się remont ulicy Wapiennikowej w Kielcach. W związku z tym przez kilka miesięcy zamknięte będzie skrzyżowanie z ulicą Ściegiennego i Husarską.

Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarząd Dróg zauważa, że pierwsze prace związane z remontem Wapiennikowej już się rozpoczęły. Firma Straabag, która realizuje kontrakt wycięła prawie 300 drzew znajdujących się w pobliżu drogi.

Prace budowlane rozpoczną się na skrzyżowaniu ulicy Ściegiennego, Wapiennikowej oraz Husarskiej. Zgodnie z planowaną zmianą organizacji ruchu przejazd będzie możliwy tylko wzdłuż  ulicy Husarskiej i Wapiennikowej. Zjazdy w Ściegiennego przez trzy miesiące będą zamknięte.  
Następnie rozpocznie się remont na całej długości ulicy Wapiennikowej, która zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Zostaną zachowane dojazdy od osiedla Kochanowskiego i ulicy Barwinek. Mieszkańcy tamtych osiedli twierdzą, że remont jest bardzo potrzeby, a chwilowe utrudnienia nie będą problemem.

Po remoncie ulica Wapiennikowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Przy ulicy Wapiennikowej i Kochanowskiego, drogowcy wybudują rondo turbinowe z czterema wjazdami. Zostaną też zmodernizowane ulice Kochanowskiego, Czachowskiego, Skalista, Starowapiennikowa i część Kochanowskiego. Wzdłuż Wapiennikowej powstaną także ścieżki rowerowe. Remont ma się zakończyć do sierpnia przyszłego roku.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution