101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sympatycy PiS na Świętym Krzyżu. Była wspólna modlitwa i wielkanocne śniadanie

Data publikacji: 07.04.2018 14:55
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

07.04.2018 Święty Krzyż. Wielkanocne spotkanie parlamentarzystów i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 200 osób - parlamentarzyści i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, wzięło udział w spotkaniu Wielkanocnym, które odbyło się w Klasztorze Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu. Ojciec Zygfryd Wiecha, superior klasztoru oraz poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący świętokrzyskich struktur PiS złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie zebrani przeszli przed Epitafium Katyńskie i Smoleńskie, gdzie pomodlili się za ofiary, zamordowane w Katyniu i za tych, którzy 8 lat temu zginęli w katastrofie smoleńskiej. Później w kaplicy Oleśnickich odbyło się nabożeństwo.

Jak powiedział poseł Krzysztof Lipiec, miejsce spotkania nie jest przypadkowe. - Święty Krzyż jest miejscem szczególnym, dla nas bardzo dobrym miejscem. Tu zaczynaliśmy różne, bardzo ważne przedsięwzięcia, również polityczne, ponieważ my politykę traktujemy jako troskę o dobro wspólne. Dlatego dziś chcemy się tutaj spotkać, by być razem i pomyśleć również o naszej Ojczyźnie, o tym, co jest przed nami. Przede wszystkim jednak chcielibyśmy sobie życzyć dobrej energii, która jest niezbędna w ważnych wyzwaniach, jakimi są przemiany w naszej Ojczyźnie - dodał Krzysztof Lipiec. 

Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że spotkanie ma charakter religijny, duchowy, ale także integracyjny. - To bardzo ważne spotkanie, cementuje naszą organizację oraz podkreśla to, że oprócz tych więzi koleżeński i partyjnych, są także więzi międzyludzkie związane z polską tradycją wspólnego świętowania. Jesteśmy jeszcze w oktawie wielkanocnej, a zatem to doskonały czas, żeby się spotkać, żeby się tym świętem po raz kolejny w takiej właśnie wspólnocie Prawa i Sprawiedliwości ucieszyć - dodał Krzysztof Słoń.  

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski także podkreśliła religijny charakter tego spotkania. - Święty Krzyż, to nasza duchowa stolica, śmiem powiedzieć, że i całej Polski. To było ważne miejsce również i dla królów, którzy przed podjęciem ważnych decyzji właśnie tu przybywali. Święta Wielkiej Nocy są również wyjątkowe, bo to najważniejsze święta dla chrześcijan. Dziś się tu spotykamy, by podziękować Panu Bogu za opiekę nad naszym regionem, nad nami i prosić o dalsze łaski. Mamy za co dziękować, ale mamy też o co prosić - stwierdziła Agata Wojtyszek.    

Poseł Maria Zuba przypomniała, że spotkania na Świętym Krzyżu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości i sympatyków tej partii stały się już tradycją. - Taka jest tradycja w naszym środowisku. Zarówno w okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykamy się tutaj, by podzielić się opłatkiem, jak również w okresie wielkanocnym, żeby w tej świętokrzyskiej rodzinie Prawa i Sprawiedliwości złożyć sobie życzenia, porozmawiać i przekazać te serdeczności, które w nas są - dodała Maria Zuba.

Na zakończenie spotkania parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz sympatycy tej partii wzięli udział w wielkanocnym śniadaniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution