101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojciech Sumliński w KCK

Data publikacji: 15.04.2018 16:45 / Data aktualizacji: 17.04.2018 06:20
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz , Michał Kita / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wojciech Sumliński w KCK-u. Spotkanie z czytelnikami. Na zdjęciu: Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy
Kielce. 16.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Sumlińskim - psychologiem, dziennikarzem i pisarzem śledczym promujące jego najnowszą książkę „To tylko mafia".

Autor pełnych kontrowersji publikacji opowiadał jak powstawały takie tytuły jak m.in. „Kto naprawdę go zabił?”, „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego", „Czego nie powie "Masa?”, czy „Czego żałują ludzie przed śmiercią". 

W 1997 roku przyznano mu nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za reportaże poświęcone przestępczości zorganizowanej. Wkrótce potem otrzymał nominację do nagrody „Press” za publikację o nieuczciwości przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych, Henryka Goryszewskiego.

Współautorami książki Wojciecha Sumlińskiego „To tylko mafia", są także bohater książki „Czego nie powie "Masa" - Jarosław Sokołowski, świadek koronny i bohater tytułu „Czego żałują ludzie przed śmiercią" - Tomasz Budzyński, były oficer ABW.

- W czasie pracy nad książką było wiele pytań - przyznaje dziennikarz i pisarz śledczy.

- Wreszcie jednak doszło do weryfikacji faktów - mówi Wojciech Sumliński o najnowszej książce, która ukazała się w ostatnim czasie.

Jak podkreśla Magdalena Fogiel-Litwinek, przewodnicząca stowarzyszenia Kukiz’15 w regionie świętokrzyskim, Wojciech Sumliński, to autor wielu bestselerów opisujących świat biznesu, który przenika się z polityką. W swojej twórczości pisał również o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce.

- Spotkania z Wojciechem Sumlińskim są bardzo specyficzne, panuje na nich zawsze niesamowita atmosfera. Autor zawsze chętnie i wyczerpująco odpowiada na pytania czytelników i jest otwarty na dyskusję. Szczerością swoich wypowiedzi potrafi zaskarbić sobie sympatię słuchaczy - dodaje Magdalena Fogiel-Litwinek.

Po spotkaniu można było zdobyć dedykację Wojciecha Sumlińskiego w książkach autora, w tym w najnowszym tytule „To tylko mafia".

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution