101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Praca szuka pracownika

Data publikacji: 16.04.2018 15:15
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

16.04.2018 Kielce. Targi Pracy dla studentów i absolwentów szkół wyższych w Targach Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski rynek pracy staje się coraz bardziej przyjazny dla osób, które poszukują zatrudnienia. Na koniec lutego stopa bezrobocia w regionie świętokrzyskim osiągnęła poziom 9,3% i jest to najniższy wskaźnik w historii w naszym województwie od 1999 roku.

Jak przyznawały osoby, które uczestniczyły w kieleckich Ogólnopolskich Targach Pracy dla Studentów i Absolwentów Szkół Wyższych, teraz łatwiej jest znaleźć zatrudnienie niż kilka lat temu. Miejsc pracy jest bardzo dużo, wystarczy się dobrze rozejrzeć. - Chciałabym znaleźć pracę w zawodzie audytora i myślę, że na tych targach mi się to uda - powiedziała pani Justyna.

Z kolei pan Marcin szukał pracy jako specjalista ds. BHP. Jak przyznał, podczas imprezy udało mu się nawiązać kilka kontaktów z pracodawcami i teraz będzie czekał na telefon w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej. Jego zdaniem, najważniejsze przy szukaniu pracy jest to, by wiedzieć, czego się szuka. Wówczas ze znalezieniem zatrudnienia raczej nie powinno być problemu.   

Pracodawcy, którzy prezentowali oferty zatrudnienia przyznawali, że w ostatnim czasie zmienił się rynek pracy. Jak stwierdził Krzysztof Dyl, którego firma poszukuje pracowników, zarówno na stanowiska biurowe, jak i produkcyjne  teraz to pracodawcy poszukują kompetentnych pracowników, a nie odwrotnie.

Rozwijająca się gospodarka spowodowała, że na rynku jest więcej ofert pracy. To jest pozytywne zjawisko dla osób poszukujących zatrudnienia, ale  pracodawcy mają tym samym problem  ze znalezieniem  pracownika na konkretne stanowisko z konkretnymi kwalifikacjami i uprawnieniami   przyznał Krzysztof Dyl.

W naszym regionie najmniejsze bezrobocie jest w Kielcach. Tu stopa bezrobocia wynosi  6,2%.  Najwyższe bezrobocie  jest w powiecie  skarżyskim i wynosi 16,4%.
Na koniec lutego stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 6,8%.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution