101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Z literaturą wśród zwierząt. Wielkie rozstrzygnięcie konkursu

Data publikacji: 09.05.2018 14:23
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze
Wręczenie nagród i prezentacja prac z konkursu plastycznego Z literaturą wśród zwierząt w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ulicy Jana Nowaka  Jeziorańskiego

Wręczenie nagród i prezentacja prac z konkursu plastycznego "Z literaturą wśród zwierząt" w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ulicy Jana Nowaka - Jeziorańskiego
Kielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Książki przygodowe są tymi, które dzieci czytają najchętniej, ale jak podkreślają, lubią czytać każdą literaturę, bo czytanie jest po prostu fajnie. Właśnie to był najczęstszy motyw udziału w konkursie plastycznym „Z literaturą wśród zwierząt”, który dzisiaj został rozstrzygnięty w Kielcach. W tym roku zgłoszono do niego 1250 prac z całego województwa świętokrzyskiego.

Hasło tegorocznej edycji miało zwrócić uwagę na traktowanie zwierząt przez człowieka, a przy tym promować czytelnictwo. Dzieci miały namalować lub narysować postać zwierzęcia z literatury.

- Udział w konkursie skłania do czytania, a dzięki temu Bardzo dużo można się nauczyć, a jak człowiek się dużo nauczy, to dużo wie – podkreślała sześcioletnia Agata Roman ze Szkoły Podstawowej nr 32 imienia Janusza Kusocińskiego w Kielcach.

Natomiast dwunastoletnia Wiktoria Żurek zwracała uwagę na to, że przez czytanie poszerza przede wszystkim swoją wyobraźnię.

– Oprócz tego poznaje dużo nowych słów, które mogę później wykorzystać – dodała.

Obydwie dziewczynki były uczestniczkami konkursu.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy zaprosiła do współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedstawiciel placówki Przemysław Krystian zaznacza, że muzeum chętnie bierze udział w takich inicjatywach.

– Cenimy sobie wydarzenia, które mają fajną idee, a tutaj tak właśnie było. Oprócz czytelnictwa mogliśmy również zwrócić uwagę na to, jak zwierzęta powinny być traktowane – dodaje.

Konkursowi towarzyszyły również warsztaty, realizowane zarówno w bibliotece, jak i w muzeum. W konkursie wszystkie wyróżnienia były równoległe. Dzieci, oprócz nagród otrzymały również przygotowany specjalnie dla nich dyplom, każdy był inny, ponieważ prezentował pracę nagrodzonego. Zwycięskie prace można oglądać w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 53.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution