101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znany aktor spotkał się z mieszkańcami Sędziszowa

Data publikacji: 16.05.2018 07:40
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze

Aktor Adam Woronowicz spotkał się z mieszkańcami Sędziszowa
Sędziszów. 16.05.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Aktor Adam Woronowicz znany m. in. z filmów „Popiełuszko. Wolność jest w nas” i „Czerwony pająk” odwiedził Sędziszów. Spotkanie z mieszkańcami miasta odbyło się w ramach Objazdowego Kina Visa, a poprzedzone zostało projekcją filmu „Pitbull. Ostatni pies”, w którym aktor wciela się w rolę Juniora, niebezpiecznego gangstera bez skrupułów.

Podczas spotkania Adam Woronowicz opowiadał m. in. o swoim dzieciństwie i dorastaniu w Białymstoku, drodze do aktorstwa, swoich kreacjach filmowych i teatralnych oraz o rodzinie i swojej, jak mówił, najważniejszej roli w życiu, czyli byciu ojcem i mężem.

Jak zaznaczył, kino objazdowe w miasteczkach, które nie mają stacjonarnego kina daje ich mieszkańcom możliwość zobaczenia najnowszych filmów na dużym ekranie bez wyjeżdżania ze swoich  miejscowości. Dodał, że jako młody chłopak uwielbiał również takie chwile, kiedy teatr przyjeżdżał do rodzinnego Białegostoku. Adam Woronowicz występował także w serialach: „Pakt”, „Czas honoru” i „Diagnoza”.

Jak poinformowała Iwa Ostrowska, specjalista PR Objazdowego Kina Visa, średnio co półtora miesiąca dociera ono do tych miejscowości, w których nie ma kina stacjonarnego. Ich mieszkańcy często do najbliższego kina mają co najmniej 30 km. W naszym regionie kino regularnie odwiedza Sędziszów, Staszów, Pińczów i Kazimierzę Wielką. Ponieważ Objazdowe Kino Visa spotyka się z dużym zainteresowaniem organizowane są również spotkania z twórcami oraz aktorami.

Jolanta Wiekiera, dyrektor Samorządowego  Centrum Kultury w Sędziszowie mówi, że seanse organizowane w ramach Objazdowego Kina Visa cieszą się dużym zainteresowaniem, już mają swoją stałą widownię.

Kolejne spotkania filmowe w ramach Objazdowego Kina Visa w Sędziszowie planowane są  w październiku i w grudniu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution