101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Pociąg przewożący cysterny z gazem zderzył się z ciężarówką [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 16.05.2018 13:48 / Data aktualizacji: 16.05.2018 18:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wypadek w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się z samochodem ciężarowym
Wólka Plebańska. 16.05.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Groźny wypadek w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca został zabrany do szpitala.

Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że pierwsi funkcjonariusze, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uwolnili kierowcę, który był zakleszczony w kabinie.

- Te działania były niezwykle utrudnione, ponieważ samochód ciężarowy i jego kabina uległy znacznej deformacji. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym pneumatycznego i hydraulicznego, kierowca został uwolniony i przekazany karetce pogotowia - powiedział Robert Sabat.

Wiadomo, że żadna z cystern nie uległa rozszczelnieniu i nie ma zagrożenia wybuchem. Na miejscu działania prowadzi 50 ratowników.

Wypadek w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się z samochodem ciężarowymWólka Plebańska. 16.05.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich informuje, że z pierwszych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” i uderzył w bok przejeżdżającej cysterny. Z trzech pobliskich domów ewakuowano 5 mieszkańców, którzy znaleźli schronienie u rodziny. Sytuacja została już opanowana i wrócili oni do swoich domów.

Robert Sabat dodaje, że wstępne szacunki wskazują na to, że działania służb potrwają jeszcze 3 doby.

– Tego typu akcje są długotrwałe i wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, czyli pociągów ratowniczych i dźwigów – tłumaczy.

Za pomocą tych urządzeń, cysterny będą stawiane na torach. Potem rozpocznie się naprawa torowiska i odholowywanie wagonów. 

Na miejsce wypadku przyjechała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, która odebrała meldunki od służb i nadal monitoruje sytuację.

Wypadek w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie koneckim. Pociąg towarowy przewożący cysterny z gazem zderzył się z samochodem ciężarowymWólka Plebańska. 16.05.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska poinformowała natomiast, że przygotowywane są posiłki dla osób biorących udział w akcji.

Mieszkańcy Wólki Plebańskiej podkreślali, że nie spodziewaliby się, że do takiej sytuacji może dojść w ich miejscowości.  

- Usłyszałam huk, kiedy stałam na podwórku. Widziałam jak lecą części od samochodu. Od razu zadzwoniłam na numer alarmowy, ale służby ratunkowe były już poinformowane o zdarzeniu - mówi mieszkanka miejscowości.

Zdarzenie nie ma wpływu na ruch pasażerski, bowiem wypadek miał miejsce na linii kolejowej, wykorzystywanej tylko przez składy towarowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions