101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoły zapraszają. Będą pokazy i śniadanie

Data publikacji: 18.05.2018 08:15
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Symulator kombajnu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu
Fot. mokoszyn.pl

Dzień otwarty organizuje Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Zaplanowano liczne pokazy m.in. najnowszego cięcia jabłoni w młodym sadzie, będą pokazy z zakresu architektury krajobrazu i rozmnażania roślin sadowniczych.

Można będzie także zobaczyć kolekcję ziół oraz uprawy szklarniowe prowadzone przez szkołę. Udostępniona zostanie też strzelnica z możliwością strzelania z broni pneumatycznej. Jak powiedział dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu Marek Niedbała, podczas dnia otwartego młodzież będzie mogła zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną, zwiedzić klasopracownie oraz internat. Zaprezentowany zostanie jeden z ostatnich nabytków szkoły tj. kombajn zbożowy. Na terenach zielonych przed siedzibą Zespołu Szkół odbywać się będzie majówka podczas której można będzie zjeść smaczne i zdrowe śniadanie na trawie. Program potrwa od 9.00 do 13.00.

Dzień otwarty organizuje także Zespół Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, który chce zachęcić uczniów do zapisywania się do tworzonej szkoły branżowej. Ma ona związek z nowym zakładem przetwórstwa owoców, który powstał w Koprzywnicy. Jednym z punktów programu dnia otwartego jest zwiedzanie tego zakładu. Będą także gry, zabawy i występy artystyczne. Zaprezentowane zostaną wszystkie kierunki kształcenia. Początek o godzinie 9.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution