101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Uczniowie i wojewoda wsiedli na rowery. Pojechali do Piekoszowa

Data publikacji: 24.05.2018 06:31 / Data aktualizacji: 24.05.2018 15:28
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rajd rowerowy do Piekoszowa

Rajd rowerowy do Piekoszowa
Kielce. 24.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Około 200 kolarzy wyruszyło dziś z Kielc do Piekoszowa. Peleton wyjechał o godzinie 10.00 sprzed Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. To już druga edycja rowerowego zlotu gwiaździstego, który w ubiegłym roku wymyślił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

W sumie w dzisiejszej wyprawie wzięło udział około 450 uczniów i nauczycieli z całego województwa. Wśród nich jest młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie. Jak mówią chcieli uczestniczyć w rajdzie, bo jazda na rowerze to dla nich świetna zabawa.

- Sami się zgłosiliśmy, bo chcieliśmy trochę pojeździć. Pogoda jest fajna, może trochę gorąco, ale do Piekoszowa nie jest daleko - mówili młodzi ludzie.

Tradycyjnie na czele peletonu jechała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Jak twierdzi, rajd rowerowy to okazja, by młodych ludzi oderwać od komputerów i smartfonów i zachęcić do aktywności fizycznej, a przy okazji pokazać im jak piękny jest region świętokrzyski.

Kazimierz Mądzik, kurator oświaty nie ukrywa, że cieszy go bardzo duża liczba młodych ludzi biorących udział w rowerowej wyprawie.

- Frekwencja jest większa niż w ubiegłym roku. Pomogła ładna pogoda oraz dobra informacja, którą przekazywały media, w tym Radio Kielce. Chcieliśmy nie tylko zachęcić młodych ludzi do jazdy na rowerze, ale pokazać jak ładne są Kielce i okolice Piekoszowa. Jechaliśmy przez Karczówkę, Białogon - mówi kurator.

W południe w Piekoszowie spotkały się grupy rowerzystów jadących z całego województwa. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wspólnie z Wojewódzką Komendą Policji przygotowało piknik edukacyjny, podczas którego młodzi ludzie mogli wziąć udział w konkursach i zabawach dotyczących bezpieczeństwa na doradzę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution