101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

56 filmów wybranych przez światowych ekspertów. Rozpoczął się festiwal filmów [PROGRAM]

Data publikacji: 11.06.2018 15:37
Kategoria: Kultura /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Komentarze

 
Fot. Alicja Mazurek /

W Kielcach rozpoczął się festiwal filmów dla dzieci i młodzieży „Kinolub”. Impreza ma celu zaznajomić młodych ludzi nie tylko z trudnymi tematami, takimi jak nietolerancja czy ubóstwo, ale również pokazać życie dzieci w różnych częściach świata. W tym roku jednym z tematów przewodnich jest walka ze smogiem i zanieczyszczeniami środowiska.

Jak mówi Marta Kraus, dyrektor festiwalu, jak co roku repertuar składa się z produkcji, których trudno szukać zarówno w kinach komercyjnych, jak i w telewizji. Organizatorka dodaje, że choć impreza skierowana jest do dzieci i młodzieży, to filmy niosą ze sobą przesłania uniwersalne, które mogą dotyczyć także dorosłych.

Jarosław Skulski, kierownik kina „Fenomen”, zapowiada projekcje na najwyższym, światowym poziomie. Każdy z filmów został wcześniej wyselekcjonowany przez grono światowych ekspertów od kina dziecięcego. Na ekranie prezentowany będzie między innymi film o dziewięcioletnim chłopcu, którego jedynym marzeniem jest mieć w domu łazienkę.

- Filmy te nie mają za zadanie szokować, a jedynie pozwolić młodym widzom identyfikować się z bohaterami na ekranie i poznać świat z innych punktów widzenia - mówi Jarosław Skulski.

Młodzież, która miała dzisiaj okazję obejrzeć pierwszy blok filmowy, wyszła z sensu mile zaskoczona. Jak mówią, filmy uczyły, czasami wzruszały. Ukazywały dzieci, które miały marzenia. 

W programie imprezy znajduje się 56 produkcji, w tym 48 filmów krótkometrażowych i 8 pełnych metrażów.

Festiwal filmów dla dzieci i młodzieży „Kinolub” potrwa do 22 czerwca. Poszczególne projekcje poza Kielcami odbywać się będą w Pińczowie, Busku, Solcu, Nowym Kostrzynie, Chmielniku i Wiśniowej.

Szczegółowy program

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution